لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۳۱ سنبله ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۳۹

امریکا: کشته شدن عساکر سوریه در بمباران ائتلاف عمدی نبوده‌است


اردوی امریکا گفته‌است که هنگام اجرای عملیات هوایی علیه گروه دولت اسلامی در سوریه، ممکن سربازان سوریه را به طور غیر عمدی هدف قرار داده باشند.

به دنبال پخش خبر کشته شدن ده‌ها سرباز سوریه، شام دیروز نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد بنا بر درخواست روسیه برای بحث درین مورد برگزار شد.

سمنتا پاور، سفیر امریکا درین سازمان گفت که مسکو بجای تقاضای برگزاری این نشست، باید برای تأمین فوری صلح، خواهان ملاقات با مقام‌های رژیم بشار اسد رئیس جمهور سوریه می‌شد.

سمنتا پاور سفیر امریکا در سازمان ملل متحد
سمنتا پاور سفیر امریکا در سازمان ملل متحد

وی افزود:

"ما باور داریم که در حقیقت روسیه باید یک ملاقات اضطراری را شام امروز با رژیم اسد برگزار می‌کرد که در تضاد با توافق توقف خصومت‌ها به بمباران متوسل می‌شود."

خانم پاور افزود، واشنگتن در مورد ادعا‌های مسکو و دمشق تحقیق می‌کند.

مقام‌های روسیه و سوریه گفته‌اند که در حملات هوایی امریکا ده‌ها تن از نیروهای حکومت سوریه در شرق آن کشور کشته شده‌اند.

سفیر امریکا در سازمان ملل متحد در بارۀ این ادعا چنین گفت:

"ما هنوز معلومات جمع آوری می‌کنیم اما توانستیم اوایل امروز تائید کنیم که ایالات متحده امریکا یک هدفی که ما باور داریم متعلق به گروه دولت اسلامی است، را مورد حمله قرار داده‌است."

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، اردوی امریکا گفته‌است که هنگام اجرای عملیات هوایی علیه گروه دولت اسلامی در سوریه، ممکن سربازان سوریه را به روز شنبه به طور غیر عمدی هدف قرار داده باشد.

اردوی امریکا گفته‌است، پس از آنکه مقام‌های روسیه گفتند که ممکن سربازان اردوی سوریه در عملیات علیه داعش در شرق آن کشور هدف قرار گرفته باشند، حمله هوایی را فوراً متوقف ساختند.

در یک خبرنامۀ دیروز اردوی امریکا آمده‌است که نیروهای ائتلاف سربازان سوریه را قصداً مورد حمله قرار نمی‌دهند.

اردوی روسیه گفته که طیاره‌های جنگی ائتلاف به رهبری امریکا یک قرارگاه اردوی سوریه را در ایالت دیرالزور بمباران کرده‌اند که در نتیجه بیش از شصت سرباز سوریه کشته شده‌اند.

به گفته مقام‌های اردوی روسیه، در چهار حمله هوایی ائتلاف تحت رهبری امریکا حدود صد سرباز دیگر زخم برداشته اند.

اما گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه شمار سربازان کشته شده را دست کم هشتاد تن اعلام کرده‌است.

XS
SM
MD
LG