لینک های دستیابی پذیر

پنجشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۶ کابل ۱۱:۴۷

داعش و جماعت الاحرار مسئولیت کشتن ۳ سرباز پاکستانی را گرفت


سه سرباز پاکستانی به روز یکشنبه در حمله در پشاور کشته شدند که مسئولیت آن‎را گروه داعش و هم جماعت الاحرار به عهده گرفتند.

این دو گروه مسئولیت انفجار در یک شفاخانه در کویته را نیز به دوش گرفته بودند که ماه گذشته در آن، ۷۴ تن کشته شدند.

تندروان گفته‎اند بر یک موتر ملکی یورش بردند که صبح روز یکشنبه عساکر را در منطقه داودزی پشاور حمل می‌کرد.

منابع اردوی پاکستان این حمله را تائید نموده ولی گفته‎اند کشته شده‎گان کارمندان اردو بودند.

اردوی پاکستان اغلبا در انتقال عساکر و کارمندان‌اش در مناطق نا آرام مانند پشاور از موتر‌های عادی یا غیر نظامی استفاده می‎کند تا از شناخته شدن و مورد هدف قرار گرفتن آن‎ها جلوگیری کند.

جماعت الاحرار یک بخشی از طالبان پاکستانی است.
جماعت الاحرار یک بخشی از طالبان پاکستانی است.

یک مقام امنیتی که از افشای نامش خود داری کرده به آژانس خبری رویترز گفت، این افراد سوار یک موتر ملکی بودند که افراد مسلح ناشناس بر آن‎ها آتش گشودند و سه تن آن‎ها را جابجا کشتند.

اردوی پاکستان در این ماه اعلان کرد تلاش‎های داعش برای آغاز عملیات‎ها در پاکستان را خنثی کرده‎است. ولی آژانس خبری عماق مربوط به داعش گفت، این گروه عقب حمله روز یکشنبه قرار دارد، حمله که جماعت الاحرار نیز مسئولیت آن‎را به دوش گرفته‎است.

جماعت الاحرار که عقب حمله عید مسیحیان در لاهور که در آن ۷۰ تن کشته شدند نیز قرار دارد، زمانی بیعت اش را از داعش شرق میانه اعلان کرده بود ولی بعدا دوباره به طالبان رو آورد.

داعش و جماعت الاحرار هر دو مسئولیت انفجار در یک شفاخانه در شهر کویته را نیز به عهده گرفته‎اند که ماه گذشته در آن، ۷۴ تن کشته شدند.

XS
SM
MD
LG