لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۴ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۱۰

رئیس کمیسیون اصلاحات اداری در مشرانو جرگه معذرت خواست


کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان برخی کمبودی‎ها در پروسه اخذ امتحان کارمندان تذکره‎های برقی را پذیرفته و به‌خاطر آن معذرت می‎خواهد.

رئیس این کمیسیون انتقادات اعضای مشرانو جرگه را که گویا در پروسه اخذ امتحان کارمندان اداره توزیع تذکره‎های برقی شفافیت موجود نبوده‎است، رد می‎کند.

نادر نادری روز سه شنبه در نشست استجوابیه مشرانو جرگه گفت که برخی کمبودی‎ها در پروسه اخذ این امتحان به دلیل محدودیت زمان به میان آمده و تلاش می‎شود تا در آینده تکرار نشود.

نادری افزود که عدالت به شکل درست آن تأمین شده و سهم تمام ولایات در نظر گرفته شده‎است.

نادری: معذرت می‎خواهیم.
نادری: معذرت می‎خواهیم.

او افزود:

"کمبودی‎های صورت گرفته‎است که آن به دلیل سهل‌انگاری، قصدی و نیت بد صورت نگرفته‎است بلکه به دلیل محدودیت زمان درین پروسه خطاهای صورت گرفته‎است. اگر ممکن کسی از آن متضرر شده باشد از آنان معذرت می‎خواهیم در نتایج آن از ۳۳ ولایت مردم اشتراک کرده‎است و همه آنان به توانایی خود شان حضور یافته‎اند پس از این هر کس که درخواستی می‎دهد اولین کاری که می‎کنند زبان را انتخاب کنند ما برای این سیستم را آماده کرده‎ایم پس ازین، این اشتباهات هرگز تکرار نخواهد شد."

امتحان کارمندان اداره توزیع تذکره‎های برقی به تاریخ ۱۵ ماه ثور از سوی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان در کابل اخذ گردید که برای اشتراک در امتحان ۴۹۲ بست ۲۵۴۸۰ تن از سراسر کشور درخواستی داده بودند.

امتحان
امتحان

اما پس از اخذ این امتحان، به‌شمول مشرانو جرگه و اشتراک کننده‌گان، اکثر مردم اعتراض نموده گفتند که در روند اخذ امتحان کارمندان اداره توزیع این تذکره‎ها نا برابری محسوس بوده و امتحان تنها به یک زبان گرفته شده‎است.

همایون محتاط رئیس اداره توزیع تذکره‎های الکترونیکی نیز در نشست استجوابیه مشرانو جرگه فراخوانده شده بود، وی در مورد روند توزیع این تذکره‎ها به سناتوران گفت:

"در ۳۱ حوت هدایت که برای ما داده شد که در ۹۰ روز ما باید آمادگی بگیریم برای تطبیق این پلان آمادگی‎های ما به شدت جریان دارد ما مطابق تقسیم اوقات ما پیش می‎رویم ان‌شاءالله آغاز می‎شود."

مسئولین پس از بحث‎ها و انتقادات شدید سناتوران توانستند قناعت آنان را در زمینه چگونگی اخذ امتحان و توزیع تذکره‎های برقی حاصل کنند.

اما فضل‌الهادی مسلمیار رئیس مشرانو جرگه از رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی خواست تا به تعهداتش عمل نماید.

ملسمیار: طبیعی است که زابلی‎ها برای امتحان مراجعه نکرده‎اند.
ملسمیار: طبیعی است که زابلی‎ها برای امتحان مراجعه نکرده‎اند.

او افزود:

"امتحان تنها برای کابل اخذ گردیده‎است و این افراد که از چند ولایت در آن دو، سه یا ۲۰ تن انتخاب شده‌اند برای کابل برگزیده شده‌اند. طبیعی است مانند که زابلی‎ها برای امتحان مراجعه نکرده‎اند اگر از دیگر ولایات مراجعه کرده‎اند شاید تعداد شان کم بوده باشد من انصاف را به شما می‎گذارم همان تعهد را که در تالار کردید به آن وفادار باشید و اجرأت نیز مطابق آن تعهد باشد."

اما برخی از اعضای مشرانو جرگه می‎گویند، اگر در آینده در پروسه‎های ملی مشابه تعادل لسانی در نظر گرفته نشود این چنین مسائل سبب بروز مشکلات جدی در کشور خواهد شد.

گزارش: آرزو غیاثی

XS
SM
MD
LG