لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۱ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۲۴

مسیر: عجیب است که هلیکوپترهای غزنی را مردم می‎بینند اما حکومت نمی‎بیند


روزنامه‎های چاپ امروز کابل در بیشتر مطالب و تبصره‎های خود به چالش‎های امنیتی در افغانستان و افزایش رویدادهای جنایی در شهر کابل پرداخته‎اند.

اصلاح

روزنامه اصلاح در سرمقاله اش نوشته‎است که در کنار برخی ولایات دیگر باشنده‎های شهر کابل نیز در این روزها نگران وضعیت امنیتی و افزایش حوادث جنایی هستند.

سرمقاله نویس می‎گوید که باشنده‎های شهر کابل تنها نگران وقوع انفجارها و حملات انتحاری نیستند بلکه قتل‎ها، اختطاف و دزدی‎ها نیز سبب نگرانی آنان شده‎است.

سرمقاله نویس این را پرسش برانگیز خوانده که با همه تدابیر که پولیس کابل از آن حرف می‎زند، چگونه افراد با سلاح و مهمات داخل شهر کابل می‎شوند و دست به جرایم و نا امنی‎ها می‎زنند؟

سرمقاله نویس این سوال را بی پاسخ دانسته و آن را معمای حل ناشده می‎داند.

مسیر

روزنامه مسیر در سرمقاله اش به نشست هلیکوپترهای نا معلوم در ولایت غزنی پرداخته‎است.

سرمقاله نویس می‎گوید، این عجیب است که این هلیکوپترها را مردم می‎بینند اما حکومت آن را نمی‎بیند.

سرمقاله نویس نوشته‎است که نشست آن ها در ساحات زیر کنترول مخالفان مسلح ادعا ساده‎ای نیست بلکه این یک موضوع جدی می‎باشد.

به گفته سرمقاله نویس نشست این هلیکوپترها این را نشان می‎دهد، کسانیکه مسئولیت کنترول حریم فضایی این کشور را دارند از مخالفان مسلح دولت حمایت می‎کنند.

سرمقاله نویس گفته‎است، تعین هیئت برای بررسی این موضوع و بی نتیجه ماندن تحقیقات درین خصوص خاک پاشیدن به چشم مردم است.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله‎اش گفته‎است که تهدیدات طالبان مسلح افزایش یافته و حتی آنان خود را به دروازه‎های ورودی شهر کابل رسانیده‎اند.

سرمقاله نویس نوشته‎است که با توجه به این تهدیدات تدابیر امنیتی باید بیشتر شده و حامیان بین‎المللی افغانستان باید به نیازمندی‎های نیروهای امنیتی افغان رسیدگی کرده و آنان را درست تجهیز کنند.

سرمقاله نویس از فداکاری و تلاش‎های نیروهای امنیتی افغان در برابر مخالفان مسلح دولت ستایش کرده و گفته‎است که در صورت تجهیزات بهتر، آنان این توانایی را دارند که در برابر مخالفان مسلح به درستی ایستادگی کنند.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG