لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۳ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۴۲

باشنده‎گان پنجشیر به‌خاطر کشته شدن افراد در تظاهرات کابل اعتراض کردند


صدها تن از باشنده‎گان ولایت پنجشیر دست به مظاهره زده و اعتراضات شان را بخاطر کشته و زخمی شدن شماری از افراد در روز اول تظاهرات کابل و مراسم تشیع جنازه سالم ایزدیار بیان کردند.

این تظاهرات با راهپیمایی نیز همراه بود که مظاهره کننده‎گان از منطقه دشتک لنگر خان الی نزدیک ساختمان ولایت پنجشیر راهپیمایی کردند.

آنان در حالی‎که شعارهای کتبی را حمل می‎کردند در بلند گوها نیز شعار می‎دانند.

این مظاهره کننده‎گان می‎گفتند:

"مسئولین بی کفایت امنیتی به جای مبارزه قاطع در برابرد دشمنان مردم افغانستان، تفنگ خود را به سمت جوانان دردمند افغانستان نشانه گرفته و تعدادی از شهروندان کشور را به خاک وخون کشانیده‎اند.

حملات تروریستی در مراسم تشیع جنازه سالم ایزدیار فاصله میان مردم و دولت را بیشتر از گذشته بیشتر ساخت و تظاهرات کننده ولایت پنجشیر موارد یاد شده را به جدیت پیگیری خواهند نمود."

پراگنده کردن معترضان در کابل
پراگنده کردن معترضان در کابل

در مورد این که خواست این مظاهره کننده‎گان ممکن است عملی نباشد، در آنصورت چه خواهد شد، مظاهره کننده‎گان در پاسخ به این سوال خبرنگاران گفتند:

"تا برآورده شدن خواسته‎های ما، همگی خستگی ناپذیر در میدان مبارزه میباشیم، ومقاوت تا برآورده شدن خواسته‎های ما جریان دارد."

با این حال عبدالکریم عباسی رئیس شورای ولایتی پنجشیر در صحبت با رادیو آزدای ادعا می‌کند که در حادثه روز اول تظاهرات کابل و همچنان در حملات انتحاری در مراسم تشیع جنازه سالم ایزدیار ۱۳ تن از باشنده‎های این ولایت کشته و ۱۲۰ تن دیگر از آنان زخمی شدند.

گزارش: احمد هنایش

XS
SM
MD
LG