لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۴ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۱۵

پناهجویان در جزایر پاسفیک امیدوارند که تا ۶ هفته وارد امریکا خواهند شد


قرار است ایالات متحده امریکا تا شش هفته دیگر به پناهجویانی که از سوی مقام‌های آسترالیایی در جزایر پاسفیک نگهداری می‌شوند، اطلاع دهد که به امریکا منتقل خواهند شد یا خیر؟

این را دو تن از این پناهجویان به خبرگزاری رویترز گفته اند.

مقام‌های ایالات متحده امریکا در هفته جاری از جزیره مانوس واقع در "پاپوا گینه نو" بازدید کردند، جایکه معاینات صحی ۷۰ پناهجو به هدف بررسی دوسیه‌شان برای انتقال به امریکا انجام شد.

ماه پیش این پناهجویان با بررسی جدی مقام‌های امریکایی نیز روبرو شدند که بررسی هر پناهجو بگونه انفرادی شش ساعت دوام کرد.

در این بررسی در مورد خانواده، دوستان، همکاران و هر نوع ارتباط با گروه موسوم به دولت اسلامی پرسیده شد.

دو تن از پناهجویان در جزیره مانوس به رویترز گفته اند، پس از تکمیل معاینات صحی مقام‌های امریکایی برای شان گفتند که تا شش هفته دیگر منتظر پاسخ باشند.

در این ۷۰ پناهجو، اتباع افغانستان، پاکستان و میانمار شامل اند.

مقام‌های آسترالیایی تا کنون در مورد چیزی نگفته اند.

اداره بارک اوباما رئیس جمهور پیشن امریکا توافق کرده بود که ۱۲۵۰ پناهجوی را که در کمپ‎های جزایر پاسفیک در ناورو و پاپوا گینه نو بسر می‌برند بپذیرد، اما این توافق با انتقاد دونالد ترمپ رئیس جمهور فعلی امریکا روبرو شد.

اخیراٌ اداره دونالد ترمپ گفت که تنها پناهجویان را از این جزایر به امریکا انتقال می‌دهند که از بررسی جدی مقامات امریکایی موفقانه بگذرند.

بر اساس پالیسی جدی آسترالیا در قبال پناهجویان، آن عده از پناهجویان که از طریق بحر تلاش می‌کنند تا خود را به این‌کشور برسانند در کمپ‌های واقع در جنوب جزیره پاسفیک نگهداری می‌شوند.

قرار است کمپ پناهجویان در جزیره مانوس تا ۳۱م اکتوبر امسال مسدود گردد و آسترالیا ابراز امیدواری کرده که تا آن زمان صد‌ها پناهجو به امریکا منتقل شوند اما آنعده که از سوی امریکا پذیرفته نشوند یا اینکه به کمپ پاپوا گینه نو مستقر می‌شوند و یا به کشور‌های شان فرستاده خواهند شد.

مقام‌های آسترالیا برای پناهجویانی که بگونه داوطلبانه به کشور‌شان برگشت می‌کنند مبلغ ۲۵ هزار دالر کمک می‌کند که تا کنون از سوی چند تن اخذ شده‌است.

XS
SM
MD
LG