لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۷ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۵۰

دفتر خبرگزاری فرانسه در کابل برنده یکی از جوایز معتبر آسیا شد


دفتر خبرگزاری فرانسه در کابل برنده یکی از جوایز معتبر آسیا برای افشای استفاده بچه بازی از سوی طالبان بخاطر نفوذ در صفوف نیروهای افغان شد.

انوج چوپرا مسئول دفتر خبرگزاری فرانسه در کابل همراه با گروهی از روزنامه نگاران، عکاسان و خبرنگاران این دفتر، جایزه انجمن ناشران آسیا (SOPA) را از آن خود کردند.

این جایزه بخاطر افشای این‌که گروه طالبان چگونه از فعل بچه بازی برای نفوذ در صفوف نیرو‌های امنیتی افغانستان استفاده می‌کنند، داده شده‌است.

این جایزه برای بهترین گزارش تحقیقی طی مراسمی که به روز پنجشنبه در هانک کانگ برگزار شد به فرانس پرس داده شد.

در گزارش فرانس پرس به این پرداخته شده که چگونه طالبان مسلح با استفاده از پسران خورد سال حملات را در صفوف نیرو‌های امنیتی انجام دهند.

خبرگزاری این موضوع را در جولای سال گذشته با صحبت با پسران خورد سال که برای بچه بازی در صفوف نیرو‌های امنیتی و همچنان از سوی طالبان استفاده می‌شوند، خانواده‌های آن‌ها و مقام‌های افغان مطرح کرد.

پس از آنکه این گزارش انتقادات جامعه جهانی را جلب کرد، رئیس جمهور اشرف غنی دستور داد تا موضوع بچه بازی در صفوف نیرو‌های امنیتی به گونه جدی بررسی شود.

مسئول دفتر خبرگزاری فرانسه در کابل گفته‌است، تهیه گزارش تحقیقی در مورد عمل بچه بازی در صفوف نیرو‌های افغان و استفاده از بچه‌ها برای نفوذ گروه طالبان در این صفوف بدون جرأت قربانیان این پدیده ممکن نمی‌بود.

XS
SM
MD
LG