لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۴ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۲۸

امیری: نمایندگی‌های اطفاییه در ولایات به اکمالات و تجهیزات نیاز دارند


مقامات اطفاییه افغانستان می‌گویند، اگر نمایندگی‌های اطفاییه در ولایات کشور به صورت کامل تجهیز و افراد مسلکی در آن گماشته شود آنان می‌توانند از وقوع حوادث بزرگ در کشور جلوگیری نمایند.

جنرال محبوب امیری قوماندان عمومی ضد حوادث و اطفاییه وزارت داخله افغانستان روز شنبه به رادیو آزادی گفت، آنان چندین مرتبه این مشکل را با مقامات حکومتی در میان گذاشته اند اما از سوی آنان در این زمینه کدام توجهی صورت نگرفته‌است.

وی گفت:

" ۳۴ ولایت نیاز دارد به اکمالات و تجهیزات بیشتر در دوره گذشته تمام تجهیزات از بین رفته است هزار مرتبه پیشنهاد کردیم مشکلات پرسونل خود را گفتیم اما رسیدگی نشده‌است حتی مرکز تربیوی که را به مشکل فعال کردیم که حداقل صد نفر فارغ شود به حیث افسر مسلکی جای کسانی را که بازنشسته شده و یا معلول می‌گردند و از صف محاربه خارج می‌شوند، جای آنان را پُر کنند."

جنرال امیری می‌گوید، با آنکه اطفاییه افغانستان در ۳۴ ولایت و ۸ بندر کشور نمایندگی دارد اما به دلیل نبود افراد مسلکی و تجهیزات لازم به حوادث بزرگ درست رسیدگی صورت نمی‌گیرد.

جنرال امیری با اشاره به کمبود افراد مسلکی در اطفاییه می‌گوید، در تمام کابل شش استیشن اطفاییه است در حالیکه با در نظر داشت نفوس شهر کابل باید استشین پولیس اطفاییه در ۲۱ ناحیه شاروالی و ۲۱ حوزه شاروالی فعال باشد.

نبود راه‌های معیاری و عدم همکاری مردم در جریان ترافیک و سرک‌ها مشکل دیگری است که اطفاییه با آن روبرو است.

به گفته جنرال امیری وقتی حادثه رخ می‌دهد مردم راه را برای اطفاییه باز نمی‌کند به همین دلیل اطفاییه به وقت معیین آن رسیده نمی‌تواند.

این سخنان در حالی مطرح می‌گردند که در تازه‌ترین مورد دو صد دوکان در اثر آتش سوزی در ولایت تخار کاملاً از بین رفته‌اند.

گفته می‌شود که اطفاییه ولایت تخار نتوانسته این آتش سوزی را خاموش سازد. اطفاییه کندز به کمک رسیده و یکجا با هم توانستند آن آتش سوزی را خاموش سازند.

با آن‌هم وزارت داخله افغانستان نیز می‌پذیرد که مشکلات اطفاییه در ولایات وجود دارد اما می گوید که این وزارت تلاش می‌نماید تا تجهیزات بهتر و مدرن را در اختیار نمایندگی‌های اطفاییه در ولایات قرار دهد.

نجیب دانش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله در این مورد می‌گوید:

نجیب دانش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله افغانستان
نجیب دانش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله افغانستان

" در تعدادی از ولایات تجهیزات و امکانات بیشتر شده اما متأسفانه در تخار هنوز هم از تجهیزات ابتدایی و یا این‌که به کمبود تجهیزات درست و مدرن ضرورت دارند و این مسئله در مجامع بین‌المللی در کنفرانس‌های متعدد در وزارت داخله پرداخته شده توجه شده توقع اینست که این کمبودی‌ها را به زودترین فرصت برطرف نمائیم تا در آینده با کدام مشکل مواجه نگردیم."

آقای دانش می‌گوید که اگر کشور‌های کمک کننده در آینده نزدیک امکانات مالی را در اختیار آنان قرار دهند آن‌ها می‌تواند بسیاز زود مشکلات در بخش اطفاییه را حل نمایند.

فرشته ندا

XS
SM
MD
LG