لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۱ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۵۱

آرمان ملی: پاکستان می‌خواهد از طریق تروریستان به اهدافش برسد


روزنامه‌های چاپ امروز کابل بیشتر روی مبارزه علیه تروریزم و مبارزه مشترک افغانستان و پاکستان تمرکز نموده اند و سرمقاله‌ های شان را روی همین موضوعات نوشته اند.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله‌اش روی موضوع مبارزه مشترک علیه تروریزم نگاشته است و گفته شده که میان افغانستان و کشور‌های آسیای میانه باید برنامه مشترک مبارزه علیه تروریزم ایجاد شود و باید مراکز تروریستان تخریب و تهدید تروریزم کاهش یابد.

در ادامه آمده‌است که اخیراً حکومت افغانستان به پاکستان پیشنهاد کرده تا تحت نظارت امریکا و چین مبارزه مشترک را علیه تروریستان به راه بیندازند.

در سرمقاله نوشته شده که تا هنوز از سوی پاکستان جواب مثبت به این پیشنهاد حکومت افغانستان داده نشده است و به باور سرمقاله نویس پاکستان می‌خواهد تا از طریق تروریستان به اهداف‌اش در منطقه برسد.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد روی صحبت داکتر عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان در چهارمین کنفرانس گفتگو‌های افغانستان و کشور‌های آسیای میانه که در بامیان برگزار شده بود، نوشته است.

در مطلب از قول داکتر عبدالله نوشته شده که در سال‌ها گذشته در مبارزه علیه تروریزم کاستی‌ها موجود بود.

از قول داکتر عبدالله همچنان نوشته شده که تروریزم تهدید برای تمام منطقه است ولی در مبارزه با تروریزم افغانستان بیشترین سهم را دارد.

نویسنده می‌نویسد که آقای عبدالله از همکاری‌های که در قسمت مبارزه با تروریزم صورت می‌گیرد هم انتقاد نموده گفته است که در برخی ساحات همکاری‌ها اندک اند و در برخی دیگر اصلاً همکاری صورت نمی‌گیرد.

دنیا

روزنامه دنیا در سرمقاله اش روی همین موضوع تمرکز نموده و نوشته شده که مبارزه علیه تروریزم نیاز مند همکاری‌های داخلی، منطقه‌یی و بین‌المللی می‌باشد.

در ادامه سرمقاله آمده‌است که سال‌ها است که که بنام مبارزه با تروریزم در افغانستان جنگ جریان دارد ولی به باور نویسنده این جنگ نه تنها که پیروزی نداشته بلکه کاملاً ناکام است.

در سرمقاله تأکید شده که عامل این ناکامی عدم همآهنگی و همکاری صادقانه به سطح منطقه و جهان در امر مبارزه با تروریزم می‌باشد.

XS
SM
MD
LG