لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۴۷

لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه شرکت‌ها و شهروندان روسی گسترش یافت


اتحادیه اروپا لیست تحریم‌هایش علیه شرکت‌ها و شهروندان روسی را گسترش داده و معاون وزارت انرژی این‌کشور را نیز درج این لیست نموده‌است.

اتحادیه اروپا می‌گوید که این اقدام را به خاطری روی دست گرفته است که چهار توربین گاز شرکت زیمنس به گونه غیر قانونی از جنوب روسیه به شبه جزیره کریمیای اوکراین تغییر جهت داده شده‌اند.

دپلومات‌های اتحادیه اروپا به روز جمعه گفتند، اندری چیریزوف معاون وزارت انرژی روسیه و یِوگینی گرابچاک رئیس یک اداره این وزارت شامل لیست تحریم‌ها شده‌اند زیرا آن‌ها بر ضد تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین عمل کرده‌اند.

سخنگوی وزارت انرژی روسیه گفته است که چیریزوف در مورد این اقدام اتحادیه اروپا تبصرۀ ندارد.

اتحادیه اروپا پس از آن روی فعالیت شرکت‌های اروپایی در ارتباط به تکنالوژی انرژی در کریمیا تحریم وضع کرد که نیرو‌های نظامی روسیه در ماه مارچ سال ۲۰۱۴ این منطقه اوکراین را تصرف کردند.

شورای اروپایی گفته است که بر سفر این افراد تحریم وضع خواهد شد و سرمایه‌های‌شان در اتحادیه اروپا منجمد می‌شود.

بالای سه شرکت روسی نیز تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا وضع شده‌است.

وزارت خارجه روسیه تصمیم مبنی بر گسترش لیست تحریم‌های این اتحادیه را "غیر دوستانه و غیر موجه" خوانده و گفته است که از حق برداشتن گام‌های تلافی جویانه برخوردار است.

با این اقدام اتحادیه اروپا، تعداد شهروندان روسیه و شرکت‌های این‌کشور که هدف تحریم‌های این اتحادیه قرار گرفته اند به ۱۵۳نفر و ۴۰ شرکت خواهد رسید.

شرکت زیمنس گفته است که توربین‌ها خلاف مَیل این شرکت به گونه غیر قانونی به سوی کریمیا تغییر جهت داده شده‌اند.

شرکت زیمنس افزوده که به دنبال این کار غیر قانونی بخشی از روابط‌ اش با روسیه را قطع کرده‌است.

ایالات متحده امریکا و دیگر کشور‌های غربی پس از آن تحریم‌ها را بر مسکو وضع کردند که روسیه به طور غیر قانونی شبه جزیره کریمیای اوکراین را جز قلمرو‌ش ساخت و از جنگجویان جدایی طلب در شرق اوکراین حمایت کرد.

روسیه فراهم کردن اسلحه و پرسونل به جدایی طالبان در اوکراین را رد می‌کند.

XS
SM
MD
LG