لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۲۰

قصر سفید: دونالد ترمپ لایحه تشدید تحریم‌ها علیه روسیه را امضا می‌کند


قصر سفید اواخر دیروز اعلام کرد که رئیس جمهور ایالات متحده امریکا تصمیم گرفته است که لایحه تشدید تحریم‌ها علیه روسیه را بخاطر آنچه مداخله‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا خوانده شده، امضا کند.

این اعلام غیر مترقبه چند ساعت پس از آن صورت گرفت که روسیه در واکنش به این لایحه اقدامات تلافی جویانه را اعلام کرد.

وزارت خارجۀ روسیه از ایالات متحده امریکا خواست که شمار کارمندان دپلوماتیک خود را در روسیه از اول ماه سپتمبر به ۴۵۵ تن کاهش دهد.

این وزارت نیز گفته که امریکا از اول ماه اگست از کلبه‌های تابستانی دپلوماتیک و انبارها در مسکو نمی‌تواند استفاده کند.

کانگرس امریکا لایحۀ وضع تحریم‌های تازه بر مسکو را به تازگی تصویب کرد و این لایحه برای امضا به رئیس جمهور دونالد ترمپ فرستاده شده است.

بر اساس گزارش مرکز خبر رادیو آزادی، تصویب این لایحه که بر اساس آن تحریم‌های شدید بالای روسیه بخاطر آنچه مداخله‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا خوانده شده و تجاوزش بر اوکراین امیدواری‌ها در مورد بهبود یافتن فوری روابط مسکو و واشنگتن را از بین می‌برد.

دونالد ترمپ در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش وعده سپرده بود که روابط امریکا و روسیه را بهبود می‌بخشد.

سارا هاکبی سخنگوی قصر سفید
سارا هاکبی سخنگوی قصر سفید

سارا هاکبی، سخنگوی قصر سفید گفته است رضایت ترمپ در مورد این‌که قادرست بخش‌های مهم این لایحه را تعدیل کند، سبب شده تا او تصمیم بگیرد آن را امضا کند.

اما خانم هاکبی درین مورد جزئیات نداد.

قصر سفید از یک ماده کلیدی این لایحه که رئیس جمهور ترمپ را مکلف می‌سازد تا برای حذف هر گونه تحریم پیش بینی شده علیه روسیه در لایحه اعتراض کرده بود و این ماده تغییر داده نشده‌است.

XS
SM
MD
LG