لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۱۷

دنیا: وضعیت افغانستان تیم دونالد ترمپ را به دو دسته تقسیم کرده‌است


روزنامه‎های چاپ امروز کابل در بیشتر مطالب و تبصره‎های خود به استراتیژی و دیپلوماسی امریکا در خصوص افغانستان پرداخته‎اند.

دنیا

روزنامه دنیا در مطلبی درین مورد به نقل از وزیر خارجه امریکا نوشته‎است که دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده در باره استراتیژی امریکا در خصوص افغانستان از مشاورین خود پرسش‎های جدی را مطرح می‎کند.

در مطلب گفته شده که آقای ترمپ نمی‎خواهد جنگ افغانستان به شکل قبلی به پیش برود.

نویسنده نوشته‎است که قصر سفید پس از جنگ شانزده ساله بررسی پالیسی‎اش را آغاز کرده و بر اساس گزارش‎ها این موضوع تیم امنیت ملی رئیس جمهور امریکا را به دو دسته تقسیم کرده‎است.

در مطلب گفته شده که یک بخش تیم ملی رئیس جمهور ترمپ به خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و دسته دیگری آن به افزایش نیروهای امنیتی درین کشور تاکید دارد.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد دراین باره در سرمقاله‎اش نوشته‎است که هنوز هم در مورد استراتیژی رئیس جمهور امریکا در مورد افغانستان فکر می‎شود.

در سرمقاله آمده‎است که این استراتیژی در حال تکمیل شدن است و پس از دقت کامل از سوی قصر سفید اعلام خواهد شد.

اما سرمقاله نویس می‎گوید که تا هنوز تاریخ دقیق اعلام استراتیژی امریکا در قبال افغانستان مشخص نشده‎است.

سرمقاله نویس نوشته‎است که در عین حال برخی‎ها به این باور اند که امریکا سعی می‎کند تا از افغانستان نیروهایش را بیرون کند.

اما سرمقاله نویس می‎گوید که همچو تحلیل‎ها درست نیست بخاطری که به نوشته سرمقاله نویس افغانستان برای امریکا و امریکا برای افغانستان ارزش دارد و تروریستان منافع ایالات متحده در منطقه را مورد هدف قرار می‎دهند.

سرخط

روزنامه سرخط در مطلبی به دیپلوماسی امریکا در افغانستان تمرکز کرده‎است.

در مطلب به نقل از مقامات امریکایی گفته شده که ایالات متحده از برنامه‎های اصلاحی حکومت افغانستان در بخش‎های مختلف حمایت می‎کند.

نویسنده مطلب نوشته‎است که الیس ویلیز سرپرست اداره نماینده‎گی خاص امریکا برای افغانستان در یدار با محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان گفته‎است که با تغییر حکومت در امریکا در پالیسی و حمایت آن کشور از افغانستان تغییر بوجود نیامده‎است.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG