لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۰۵

در یک حمله مسلحانه در مقابل میدان هوایی بگرام دو زن کشته شده‌اند


در نتیجه یک حمله مسلحانه بر چهار تن از زنان کارگر در دروازه میدان هوایی بگرام دو تن از این زنان کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

بگفته مسئولین ولسوالی بگرام، این زنان در دروازه و قرول اول میدان هوایی بگرام در بخش تلاشی زنان کار می‌کردند که بعد از ظهر روز چهارشنبه از سوی دو مرد مسلح موتر سایکل سوار در بازار ولسوالی بگرام مورد حمله قرار گرفتند.

عبدالشکور قدوسی ولسوال بگرام ولایت پروان در مورد این حادثه در صحبت با رادیو آزادی گفت:

"این‌ها کارمندان سیکورتی بودند و ساعت ۱:۳۰ دقیقه از کار‌شان بیرون می‌برآیند در دروازه اول در بازار می‌روند کدام چیزی می‌خرند در همان داخل دوکان دو نفر می‌آید موتر سایکل سوار توسط تفنگ کلشینکوف حمله می‌کند و از محل فرار می‌کنند."

مسئولین شفاخانه دولتی ولایت پروان می‌گویند، اجساد و زخمی‌های این زنان به شفاخانه انتقال داده شده‌اند که وضعیت یکی از زخمی‌ها وخیم است.

نقشه پروان
نقشه پروان

داکتر محمد قاسم سنگین سر طبیب این شفاخانه گفت:

"چهار نفر که دو نفر‌ شان شهید و دو نفر‌ شان زخمی از طبقه اناث که گفته می‌شود در دهن میدان هوایی بگرام سو قصد قرار گرفته‌اند به شفاخانه انتقال دادند که از جمع زخمی‌ها وضعیت صحی یکی‌شان وخیم است."

یکی از زنان زخمی می‌گوید، پیش از وقوع سو قصد به‌ جان شان، از سوی بعضی افراد تهدید می‌شدند و از این بابت به پولیس شکایت کرده بودند اما پولیس اعتنا نکرده‌است.

او افزود:

"یک نفر چپس فروش بود هر وقت‌ما را اختطار می‌داد و فاش میداد مه که حوزه را چند بار خبر کردم حوزه توجه نکرد حال که ما چهار نفر در دوکان نشسته بودیم نفر را روان کرد ما را به این حالت رساندند. فیر که می‌کردند کل مردم پنهان شدند و یک ساعت مکمل این مرده در میدان مانده بود هیچ کس به ما توجه نمی‌کرد."

اعضای خانواده‌های این زنان قربانی حمله مسلحانه از دولت می‌خواهند تا عاملین این حمله را شناسایی کنند و به پنچه قانون بسپارند.

او گفت:

"نام من سپهر است مادرم کشته شد وظیفه‌اش در بگرام بود در بخش سیکورتی همیشه صبح می‌رفت ساعت یک و نیم چاشت می‌آمد، خواست‌ما از دولت همی است که عاملین این جنایت را بگیرد."

مسؤلیت حمله مسلحانه بر این زنان کارگر را تا حال کسی به عهده نگرفته‌است.

چندی قبل ده تن از کارگران افغان میدان هوایی بگرام مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند که همه‌شان کشته شدند.

گزارش: احمد هنایش

XS
SM
MD
LG