لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۱ اسد ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۰۸

سرباز معلول افغان به میدان مبارزه "شکست ناپذیر" کانادا می‌رود


یازده سرباز معلول اردوی ملی افغانستان قرار است به زودی برای شرکت در مسابقات جهانی موسوم به "شکست ناپذیر" وارد کانادا شوند.

مسئولان مرکز تعلیمی اردوی ملی روز شنبه برنامۀ را به این مناسبت با اشتراک آریانا سعید آواز خوان افغان برای تشویق این ورزشکاران در تالار مرکز تعلیمی در کابل برگزار کردند.

در ختم این برنامه سربازی را دیدم که با پاهای مصنوعی از دروازه تالار بیرون می‌شد و به نظر می‌رسید که بی‌صبرانه در انتظار این است تا برای شرکت در مسابقات "شکست ناپذیر" به کانادا برود.

او در صحبت با رادیو آزادی خود را مطیع الله معرفی کرده و گفت، حدود هشت سال پیش زمانی که از گشت زنی به سوی قرارگاه می‌رفت در انفجار ماین کنار جاده هر دو پایش را از دست داد.

این سرباز معلول افغان که سرپرستی خانم و دو کودک‌اش را نیز می‌کند می‌گوید، انفجار که او در آن معلول شد نه لرزه بر اندامش آورد و نه هم اشکی در چشمانش.

او گفت که خود را قویتر از گذشته می‌داند زیرا به گفته وی، در گذشته در میدان‌های جنگ با سلاح مبارزه می‌کرد اما حالا در میدان‌های جهانی به مسابقات ورزشی می‌پردازد.

او افزود:

"هیچ گاه ما شکست پذیر نیستیم، اگر ما پای خود را از دست دادیم و دیگر نتوانستیم با سلاح جنگ کنیم اما حالا می‌توانیم از طریق ورزش مبارزه کنیم، دشمنان افغانستان این را به یاد داشته باشیم که هیچگاه نمی‌توانند مردم و نیرو‌های امنیتی را پراگنده بسازند."

مسابقات شکست ناپذیر نام بازی‌های است که سربازان معلول اردوی کشور‌های دنیا با هم به رقابت‌های ورزشی می‌پردازند.

سومین دور این مسابقات به تاریخ ۲۳ ماه روان میلادی با اشتراک ۵۵۰ بازیکن از هفده کشور دنیا در کانادا برگزار خواهد شد.

یازده بازیکن به نماینده‌گی از افغانستان در این مسابقات اشتراک می‌کنند.

احمد شاه سر تیم بازیکنان معلول اردوی ملی افغانستان می‌گوید، نظر به این‌که آنان در شش ماه اخیر تمرینات زیادی کرده‌اند، با دست آورد خوبی به کابل بر خواهند گشت.

او افزود:

"تیم ما از اول جوزا تا حال با امکانات بالا در مرکز تعلیمی کابل تمرینات خود را انجام داده‌اند، اطمینان می‌دهیم که با دست آورد عالی از کانادا برخواهیم گشت."

۱۲ رشته ورزشی شامل بازی‌های این مسابقات اند و ورزشکاران معلول اردوی افغانستان قرار است در رشته‌های والیبال نشسته، قایق رانی و پاور لیفتینگ به میدان بروند.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG