لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۷ کابل ۱۱:۲۰

"روی بل" که در افغانستان جان به سلامت برده بود، در لاس ویگاس کشته شد


عکس جنبه تزئینی دارد/ آرشیف

یک عسکر امریکایی که از جنگ در افغانستان جان به سلامت برده بود، در نتیجه تیراندازی اخیر در شهر لاس ویگاس کشته شد.

کرستفر روی بل (Christopher Roybal) که مدت یازده ماه در افغانستان وظیفه اجرا کرده بود، شب یکشنبه گذشته در شهر لاس ویگاس کشته شد.

روی بل در زمره ۵۸ تنی است که در نتیجه تیراندازی یک باشنده نوادا کشته شد که از طبقه ۳۲ هوتل مندلایبی (Mandalay Bay) در شهر لاس ویگاس بر یک فستیوال موسیقی صورت گرفت.

روی بل ۲۸ سال داشت و با مادرش به شهر لاس ویگاس رفته بود، تا سالروز تولدش را تجلیل کند.

لاس ویگاس
لاس ویگاس

به نوشته آژانس خبری رویترز، بر اساس اسناد اردوی امریکا، آقای روی بل از سال ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۲ میلادی در صفوف نیروهای بحری امریکا خدمت نموده، از جولای سال ۲۰۱۱ تا ماه می ۲۰۱۲ میلادی در افغانستان اجرای وظیفه کرده بود.

خانم روی بل می‎گوید، با وصف آنکه افغانستان هنوز هم از لحاظ روحی او را می‌آزارد، اما روی بل طبیعت ماجرا جویانه داشت و توانسته بود، مسرت‎های زنده‎گی را دریابد.

دکسی روی بل (Dixie Roybal) که با کرستفر شوهرش به لاس ویگاس نرفته، در کالیفورنیا باقی مانده بود می‌گوید:

"وی همیشه به جایی می‎رفت و کاری را انجام می‎داد، به دوستان‌اش تیلیفون می‎کرد و در مجموع موسیقی را دوست داشت. همیشه آهنگی را زمزمه می‎کرد و در کریوکی یا همخوانی با موسیقی، خیلی خوب بود."

بعد از حادثه تیراندازی در شهر لاس ویگاس دکسی روی بل خیلی تلاش نمود از طریق تیلیفون و پیام با شوهرش تماس بگیرد و روز دوشنبه از مرگ وی اطلاع حاصل کرد.

لاس ویگاس
لاس ویگاس

ماتیو اوستین (Matthew Austin) که همراه با کرستفر روی بل در جوانی به نیروهای بحری امریکا پیوست، از طریق فیس‌بوک نوشته‎است که مرگ دوستش او را خشمگین ساخته‎است.

خانواده روی بل پلان دارند جنازه او را به خانه‌اش به کالیفورنیا انتقال دهند و در جریان ۱۹ ساعت یک صفحه انترنتی به نام گوفاندمی «GoFundMe»، بیست و سه هزار پنجصد و چهل یک «۲۳۵۴۱» دالر اعانه جمع‌آوری کرده‎است.

XS
SM
MD
LG