لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۳۴

ده‌ها تن از داکتران و مالکان درملتون‌های شهر کندز اعتصاب کاری کرد‌ه‌اند


ده‌ها تنِ از داکتران و مالکان درملتون‌های شخصی در پیوند به اختطاف پسر داکتر عبدالستار غفور در شهر کندز دست به اعتصاب کاری زده می‌گویند که مدت یک هفته می‌شود که پسر شش ساله داکتر غفور ربوده شده، اما تا هنوز از سرنوشت وی کدام خبری نیست.

این داکتران معترض در شهر کندز هشدار دادند اگر مقام‌های محلی کندز به زودترین فُرصت این کودک را از چنگ رباینده‎گان آزاد نسازد آنان دست به اعتصابی وسیع‌تر خواهند زد.

بر بنیاد گفتۀ‌های آنان این اعتصاب کاری به این معنی نیست، که گویا زنده‎گی مریضان را به خطر رو به رو کنند، چون هم اکنون عرضه خدمات در شفاخانه حوزوی کندز به شکل سابق جریان دارد.

داکتر همایون اسد یک‌تنِ از داکتر شفاخانه ۲۰۰ بستر این ولایت در این خصوص به رادیو آزادی گفت که یک هفته قبل پسر شش ساله داکتر عبدالستار غفور به اسم عبدالقادر از سوی افراد مسلح ربوده شده، اما تا هنوز از سرنوشت وی کدام خبری نیست.

او افزود:

"هر صبح که ما از خانه بیرون می‌شویم، امید دوباره بازگشت را نداریم بخاطر که در داخل شهر کندز وضعیت امنیتی خیلی خراب است و در این شهر هیچ‌کس احساس امنیت نمی‌کند."

این داکتران هُشدار دادند اگر مقام‌های محلی کندز در خصوص رهای این طفل اختطاف شده گام‌های عملی نه بردارند، آنان به اعتصاب شان ادامه خواهند داد.

عبدالطیف شریفی
عبدالطیف شریفی

داکتر عبدالطیف شریفی در این مورد چنین گفت:

"ما از دولت می‌خواهیم که در مورد رهایی این طفل با ما هم‌کاری کند و طفل را از چنگ آدم ربایان آزاد کنند و امنیت مردم کندز را تأمین کنند، نا امنی، جرایم جنایی و قتل‌های پی‌درپی به اوج خود رسیده‎است، اما مقام‌های محلی در این مورد هیچ اقدامی نکرده اند."

جنرال عبدالحمید حمیدی
جنرال عبدالحمید حمیدی

از سوی هم جنرال عبدالحمید حمیدی قوماندان امنیه کندز می‌گوید که سعی ارگان‌های امنیتی جریان دارد، تا به زودی طفل ربوده شده را از چنگ رباینده‎گان آزاد نمایند:

"کار تیم مشترک ارگان‌های امنیتی در مورد رهایی طفل ربوده شده جریان دارد و تا هنوز دوتن در این پیوند گرفتار شده‎اند و شما به زودی شاهد رهایی این طفل ربوده خواهد بودید.

این اعتصابِ کاری داکتران و مالکان درملتون‌های شهر کندز در حالی صورت می‌گیرد، که در این اواخر دزد‌های مسلحانه، قتل‌های پی در پی، اختطاف‌ها و نا امنی‌ها در داخل شهر این ولایت افزایش یافته و این مسئله باشنده‎گان کندز را در مورد آینده شان نگران ساخته‎است.

از جانبِ دیگر برخی کندزیان ادعا دارند، که حتی بسیاری از باشنده‎گان این ولایت از ترس و هراس آدم‌ربایان و موجودیت افراد مسلح غیر مسئول اطفال خود را به مکتب روان کرده نمی‌توانند.

اجمل آرین

XS
SM
MD
LG