لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۵۶

انتقاد مشاور ارشد ریاست جمهوری از برخی عالمان دین در هرات


جنرال دین محمد جرأت مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور امنیتی امروز در ولایت هرات از برخی عالمان دین در افغانستان انتقاد کرد.

او در نشستی از عالمان دین خواست که به جای تبلیغات منفی علیه نظام، حملات گروهای تروریستی را محکوم کنند.

سفر مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور امنیتی به هرات به خاطر گشایش دفتر روند حفاظت از ارزش‎های جهاد مردم افغانستان در حوزه غرب این کشور خوانده شده‎است.

نیروهای افغان
نیروهای افغان

او از مردم خواست:

"این برادرانی که برای دفاع از ملت خود در خط‎های نخست ایستاده شده و خون‌شان می‎ریزد و مظلومانه به شهادت می‎رسند بدون شک این یک دفاع مشروع است."

جنرال جرأت تأکید کرد که در برخی مناطق افغانستان عالمان دین حاضر نیستند تا جنازۀ نیروهای امنیتی را بخوانند.

در همین حال محمد آصف رحیمی والی هرات بر حمایت از نیروهای امنیتی در افغانستان تأکید نمود.

آقای رحیمی گفت که نیروهای امنیتی افغان به خاطر آرامش مردم در برابر تروریزم جهانی می‎رزمند و نیاز است تا از آنان پشتیبانی صورت گیرد.

محمد آصف رحیمی
محمد آصف رحیمی

او افزود:

"همه باید از وارثین شهدا و سربازان امنیتی و دفاعی خود باخبر باشیم، این‎ها هستند که شرایط مساعد است که ما گردهم جمع شده‎ایم."

در سال‎های اخیر برخی از عالمان دین در ولایات مختلف افغانستان نشست‎های را به حمایت از حکومت و نیروهای امنیتی انجام داده بودند، اما شماری هم هستند که همواره کوشش دارند تا کارکرد حکومت و نظام این کشور را زیر سؤال ببرند.

در نشست امروز پنجشنبه که ده‎ها تن از بزرگان و باشنده‎گان هرات اشتراک داشتند، ادعا کردند که جنگ جاری در افغانستان کار کشورهای بیرونی است و مردم افغانستان هستند که قربانی تروریزم جهانی می‎شوند.

گزارش: شاه‌پور صابر

XS
SM
MD
LG