لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۴ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۵۳

ایوانکا ترمپ: چیزهای زیادی موجود اند که میان هند و امریکا باید صورت گیرند


ایوانکا ترمپ دختر رئیس جمهور امریکا و مشاور پدرش که برای شرکت در یک جلسۀ بین‌المللی تجارتی به هند رفته‎است، می‎گوید چیزهای زیادی موجود اند که بین هند و امریکا باید صورت گیرند.

برای استقبال از ایوانکا ترمپ به روز سه شنبه در حیدر آباد قالین سرخ هموار شده بود.

به نوشته آژانس خبری رویترز ایوانکا ترمپ که مشاور پدرش است در آستانه سفرش به هند به روزنامه تایمز آف اندیا گفته‎است، بین هند و امریکا مسایل مشترک زیاد مانند، اقتصاد، اصلاحات، مبارزه علیه تروریزم و گسترش همکاری‎ها وجود دارند که برای هر دو کشور اولویت دارند و می‎توانند باهم مشترکاً روی آن‎ها کار کنند.

حیدرآباد
حیدرآباد

ایوانکا که در جلسۀ تجاری حیدر آباد صحبت می‎کرد گفت، اولین بار است که بیش از نصف شرکت کننده‎گان این جلسۀ سالانه، زنان اند.

ایوانکا که در این جلسه به‌حیث یک تاجر موفق نماینده‎گی هیئت امریکایی را به عهده دارد به تایمز آف اندیا گفته‎است، در حاشیۀ اجلاس اسامبله عمومی ملل‌متحد با سوشما سواراج وزیر خارجه هند دیداری داشت و به وی از علاقه‌مندی‌اش به تاریخ و فرهنگ هند گفته و ابراز امیدواری کرد که پیشرفت‎ها مخصوصاً برای زنان ادامه یایند.

ایوانکا گفته‎است امیدوار است گفت‌وگوهایش را در همین مورد با نریندرا مودی صدراعظم هند نیز ادامه دهد.

به نوشته آژانس خبری رویترز، در ادامه گسترش روابط اقتصادی و سیاسی بین هند و امریکا داد و ستد تجارت هم میان دو کشور افزایش یافته‎است که اندازه آن سال گذشته به ۱۱۵ میلیارد دالر می‎رسید.

در حالی‎که نفوذ اقتصادی چین در منطقه در حال افزایش است، روابط بین واشنگتن و دهلی جدید هم در حال تقویت می‎باشند.

حدود ۱۰ هزار نیروی امنیتی برای تأمین امنیت این جلسه مؤظف شده‎‌اند.
حدود ۱۰ هزار نیروی امنیتی برای تأمین امنیت این جلسه مؤظف شده‎‌اند.

حیدر آباد که از مراکز مهم اقتصادی هند دانسته می‎شود و شمار از شرکت‎های امریکایی به‌شمول مایکرو سافت در آن فعال اند، عکس‎های زیادی از ایوانکا ترمپ در هر کنج این شهر نصب شده‎اند.

حدود ۱۰ هزار نیروی امنیتی برای تأمین امنیت این جلسه بزرگ اقتصادی مؤظف شده‎اند.

ایوانکا می‎گوید، ایجاد فرصت‎های اقتصادی در امریکا، هند و تمام نقاط جهان خیلی مهم است و پدرش برای چنین کار در امریکا سخت کار می‎کند و صدراعظم مودی نیز در این بخش تلاش‎های زیاد دارد تا به مردمش مخصوصاً زنان کشورش فرصت‎های اقتصادی را فراهم سازد.

دو جلسه قبلی سالانه تجاری جهان در امریکا و ترکیه دایر شده بود و این بار این جلسه سه روزه در حیدر آباد دایر شده‎است و بیشتر روی فرصت‎های اقتصادی برای زنان تمرکز خواهد شد.

ایوانکا ترمپ ابراز امیدواری کرده‎است که جلسه سال ۲۰۱۷ بتواند زمینه را مساعد سازد تا توجه بیشتر به زنان تجارت پیشه صورت گرفته و راه برای سهل‌سازی فعالیت‎های تجارتی زنان در نقاط مختلف جهان هموار گردد.

XS
SM
MD
LG