لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۲۳

امریکا به هدف مبارزه با داعش مربی‌های بیشتر و تجهیزات نظامی به افغانستان می‌فرستد


اردوی امریکا قصد دارد به هدف مبارزه بر ضد گروه داعش، مربی‌های بیشتر و تجهیزات نظامی، در بهار پیشرو به افغانستان بفرستد.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که در حال حاضر مربی‌های امریکایی، برای قوای هوایی افغانستان، استفاده بیشتر از طیاره‌های بی‌پیلوت را آموزش می‌دهند.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید نیرو های افغان و بین المللی برای از بین بردن گروه داعش تعهد مشترک دارند.

ایالات متحده در نظر دارد تا در فصل آینده جنگ، برای مبارزه سریع بر ضد گروه داعش، طیاره‌های بی‌پیلوت، تجهیزات و مربی‌های نظامی بیشتر به افغانستان بفرستد.

مقام‌های قصر سفید و پنتاگون به روزنامۀ وال ستریت ژورنال گفته‌اند بر اساس استراتژی تازه رئیس جمهور دونالد ترمپ، حدود یک هزار مربی نظامی و چندین طیاره جنگی و کشفی بی‌پیلوت به افغانستان فرستاده می‌شوند.

از این طیاره‌ها برای حملات هوایی و عملیات‌های استخباراتی استفاده صورت می‌گیرد.

تا حالا منابع رسمی حکومت امریکا در مورد اعزام مربی‌های بیشتر نظامی به افغانستان چیزی نه گفته‌اند اما وزارت دفاع افغانستان می‌گوید در عملیات‌های نظامی برضد گروه داعش، علاوه بر اردوی امریکا، نقش قوای هوایی افغانستان هم خیلی مهم است.

جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع دیشب به رادیو آزادی گفت‌ اردو‌های افغانستان و ایالات متحده بر اساس استرات‌ژی‌های نو شان، با یک‌دیگر همکاری می‌کنند.

محمد رادمنش
محمد رادمنش

او افزود:

"ایالات متحده امریکا از این تکنالوژی را در محلاتی که ما به آن نیاز داریم، با ما همکاری می‌کند. البته طیاره‌های که برای‌ما داده اند، می‌توانند در مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی موفقانه عمل کند. این البته در استراتژی وزارت دفاع ما و ایالات متحده امریکا انعکاس یافته‌است."

گزارش‌ها در مورد فرستادن مربی‌ها، طیاره‌های بی‌پیلوت و تجهیزات نظامی به افغانستان در حالی نشر می‌شوند که نظامیان امریکایی آموزش دهی برای قوای هوایی افغانستان را جهت استفاده از طیاره بی‌پیلوت آغاز کرده‌اند.

نظامیان امریکایی آموزش دهی برای قوای هوایی افغانستان را جهت استفاده از طیاره بی‌پیلوت آغاز کرده‌اند.

مجله نیوزویک روز چهارشنبه گزارش داد که نظامیان امریکایی برای نخستین بار برای نیرو های افغان آموزش می‌دهند تا گروه داعش و طالبان را توسط طیاره های بی‌پیلوت هدف قرار دهند.

در افغانستان با آغاز زمستان، در جنگ‌ها کاهش می‌آید و با آغاز بهار، حملات شورشیان و عملیات نیرو های افغان بیشتر می‌شوند.

امسال با وجود آغاز زمستان، گروه داعش به حملاتش در افغانستان ادامه داد که در نتیجه آن، شماری زیادی از افغان ها که اکثریت شان غیر نظامی بودند، کشته و زخمی شدند.

گزارش: جاوید نعیمی

XS
SM
MD
LG