لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۷:۰۶

ویسا: امریکا نیرو و تجهیزات بیشتر نظامی به افغانستان می‌فرستد


روزنامه‌های چاپ امروز کابل در بیشتری مطالب و تبصره‌های خود به فرستادن نیروهای بیشتر امریکایی به هدف آموزش نیروهای افغان و طیارات جنگی از سوی ایالات متحده به افغانستان پرداخته‌اند.

ویسا

روزنامه ویسا نوشته‌است که امریکا می‌خواهد به هدف مبارزه با داعش در بهار سال آینده نیرو و تجهیزات بیشتر نظامی به افغانستان بفرستد.

روزنامه به نقل از وزارت دفاع افغانستان نوشته‌است که نیروهای افغان و خارجی متعهد به سرکوب جنگجویان داعش هستند.

روزنامه گفته‌است که امریکا می‌خواهد برای از بین بردن داعش حدود یک هزار سرباز که در آموزش نیروهای امنیتی افغان سهم خواهند داشت و تعداد طیاره‌های جنگی و کشفی به افغانستان بفرستد.

به نوشته روزنامه این اقدام در حالی از سوی امریکا صورت می‌گیرد که همین حالا نیز آموزش استفاده از طیاره‌های بی‌پیلوت به نیروهای هوایی افغانستان ادامه دارد.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در مطلبی به نقل از قصر سفید و پنتاگون نوشته‌است که بر اساس استراتژی جدید رئیس جمهور ترمپ یک‌هزار سرباز و تعداد طیارات جنگی دیگر نیز به افغانستان فرستاده می‌شود.

نویسنده مطلب به نقل از مقامات امریکایی نوشته‌است که از این طیاره‌ها در عملیات‌های هوایی در افغانستان استفاده خواهد شد.

روزنامه نوشته که با فرستادن نیروها و طیارات بیشتر، امریکا می‌خواهد که مبارزه با داعش را در افغانستان شدت بخشد.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد به استناد روزنامه "د ایگزه ماین امریکا" نوشته‌است که از اول ماه آینده میلادی کار فرستادن نیروها، تجهیزات و طیاره‌های جنگی و کشفی به افغانستان آغاز خواهد شد.

روزنامه نوشته که امریکا مطابق پلان نظامی‌اش بر علاوه نیروها و طیارات بیشتر، سلاح‌های سنگین نیز به این‌کشور ارسال می‌کند.

روزنامه نوشته که رئیس جمهور امریکا در اگست سال گذشته به فرستادن چهار هزار سرباز به افغانستان توافق کرده بود.

روزنامه در سرمقاله‌اش با اشاره به نیازهای نیروهای امنیتی افغان گفته‌است که حکومت افغانستان از این اقدام امریکا استقبال می‌کند.

افغانستان ما

روزنامه افغانستان ما نوشته که امریکا پیش از بهار سال آینده یک هزار سرباز به هدف آموزش نیروهای افغان و تعداد طیارات جنگی و کشفی به افغانستان خواهد فرستاد.

روزنامه نوشته که از شدت جنگ در افغانستان در فصل زمستان کاسته می‌شود اما در بهار دوباره جنگ در این‌کشور تشدید می‌شود.

این روزنامه نیز گفته که امریکا سعی می‌کند در بهار سال آینده جنگ علیه داعش را در افغانستان شدت ببخشد.

XS
SM
MD
LG