لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۷ دلو ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۴۹

دونالد ترمپ برای شرکت در فوروم اقتصادی جهان راهی سوئیس شد


رییس جمهور امریکا برای شرکت در فوروم اقتصادی جهان در شهر داووس راهی سوئیس شده‌است.

رئیس جمهور ترمپ که هیچگاهی به حیث تاجر بزرگ در این نشست دعوت نه شده بود، پس از بیل کلنتن، به‌حیث رئیس جمهور امریکا اولین باریست که در نشست اقتصادی داووس اشتراک می‌کند.

مشاورین قصر سفید می‌گویند، پیام دونالد ترمپ همان خواهد بود که در جریان سفرهای وی به خارج در سال گذشته بیان کرده‌است.

یعنی ایالات متحده امریکا می‌خواهد با همه متحدین خود روابط قوی اقتصادی داشته باشد، اما در معاملات با این کشورها کسر تجارت مزمن را کاهش می‌دهد.

گری کون مشاور اقتصادی ارشد قصر سفید که با رئیس جمهور در این سفر همراه است می‌گوید:

"امریکا در قدم نخست، ولی تنها نه."

او گفت، زمانی‌که آن‌ها رشد اقتصادی داشته باشند، جهان رشد می‌کند و زمانی‌که جهان رشد اقتصادی کند، آن‌ها هم رشد خواهند داشت.

در این حال، رئیس جمهور ترمپ در آستانه نشست داووس در یک اقدام یک جانبه سی در صد افزایش در تعرفه‌های وارداتی پانل‌های انرژی آفتابی را اعلان کرد.

این بخشی از حمایت تولیدات داخلی اداره رئیس جمهور ترمپ به شمار می‌رود.

دونالد ترمپ
دونالد ترمپ

در یک اقدام دیگر، وزیر خزانه امریکا دیروز در نشست داووس از کاهش ارزش دالر استقبال کرد.

پالیسی حمایت تجارت داخلی ایالات متحده امریکا، همین اکنون نگرانی برخی از کشورها را برانگیخته است و با چنین اظهارات وزیر خزانه امریکا این نگرانی‌ها هنوزهم افزایش می‌یابند.

ضمناً، دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا شام پنجشنبه ضیافت کوچکی را با روسای شرکت‌های تجارتی اروپایی خواهد داشت.

ترمپ رئیس جمهور امریکا شام پنجشنبه ضیافت کوچکی را با روسای شرکت‌های تجارتی اروپایی خواهد داشت.

رئیس جمهور امریکا از تاجران اروپایی برای سرمایه گذاری بیشتر در امریکا تقاضا خواهد کرد تا از همکاری با آن‌ها در ارتباط به کسر مالیه که در اواخر سال ۲۰۱۷ توسط کانگرس تصویب شده، منفعت بردارد.

رئیس جمهور دونالد ترمپ از این سفر خود برای دیپلوماسی هم استفاده می‌کند و او قرار است، امروز با ترزا می‌ صدراعظم بریتانیا، بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسرائیل و رئیس کنونی اتحادیه افریقا و فردا با رئیس جمهور سوئیس ملاقات‌های جداگانه، داشته باشد.

نفوذ روز افزون ایران در شرق میانه، چالش‌های هسته‌ای کوریای شمالی و مبارزه با گروه تندرو موسوم به دولت اسلامی "داعش" از مسایل مهم در دیدارهای وی با رهبران جهان خواهد بود.

XS
SM
MD
LG