لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۲۷

سرنوشت بیش از ۱۰ ربوده شدۀ شاهراه ارزگان-کندهار هنوز هم نا معلوم است


سرنوشت بیش از ۱۰ تن از ربوده شده‎گان از شاهراه ارزگان-کندهار هنوز هم نا معلوم است.

شش روز از ربوده شدن ۳۰ تن در شاهراه ارزگان-کندهار می‎گذرد، ولی از ۱۳ تن این ربوده شده‎گان هنوز هم خبری نیست.

سخنگوی والی ارزگان می‎گوید، از جمله ۳۰ فردیکه به روز سه شنبه از سوی طالبان مسلح در شاهراه ارزگان-کندهار ربوده شدند، تا حال موفق به آزادی ۱۳ تن آن‎ها از چنگ طالبان نشده‎اند.

ارزگان
ارزگان

دوست محمد نایاب سخنگوی والی ارزگان شام دیروز به رادیو آزادی گفت:

"چند روز قبل مخالفین مسلح در امتداد راه ترینکوت-کندهار شماری از هموطنان ما را که از ارزگان به کندهار یا از کندهار به ارزگان می‎رفتند از موترهای حامل‌شان پایان کرده با خود به مسیر نامعلوم به گروگان بردند. متأسفانه ۱۳ تن هنوز هم به شکل گروگان به سر می‎برند."

بعضی منابع دیگر در ولایت ارزگان به رادیو آزادی گفته‎اند، شمار افراد آزاد شده ۱۱ تن می‎باشد و ۱۹ تن دیگر هنوز هم در چنگ طالبان مسلح قرار دارند که ۱۷ پولیس شامل آن‎هاست.

امیر خان بارکزی رئیس شورای ولایتی ارزگان به رادیو آزادی گفت، بعضی از سربازان پولیس کندهار شامل ربوده شده‎گان می‎باشند و تلاش‎های جدی ادامه دارند تا با وساطت بزرگان قومی این افراد رها شوند.

یک پوسته نیروهای افغان در مسیر شاهراه کندهار ارزگان
یک پوسته نیروهای افغان در مسیر شاهراه کندهار ارزگان

او افزود:

"با آن‎ها کسی از مقامات دولتی ارزگان نبود تا طالبان خواست‎های داشته باشند و ما با قبول کنیم، ولی در جمع ربوده شده‎گان تعدادی از افسران پولیس شامل اند که از کندهار اند. در جایی‎که آن‎ها را ربوده بودند فوراً به اطراف ترینکوت برده شده‎اند. بر اساس معلومات ما، دو سه نفر را به هلمند انتقال داده‎اند."

مقامات امنیتی کندهار تا هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده‎اند که آیا در جمع افراد ربوده شده شماری از منسوبین پولیس این ولایت نیز شامل هستند یا خیر؟

ربودن افراد از سوی مخالفین مسلح در شاهراه‌های افغانستان مخصوصاً ربودن نیروهای امنیتی در این کشور بی‌پیشنیه نیست، ولی این موضوع به این سبب مایۀ نگرانی است که در اکثر موارد به افراد ربوده شده جداً آسیب می‎رسد.

در اول ماه حوت امسال در ولایت ننگرهار اجساد ۹ تنی یافت شدند که سال گذشته در ولسوالی کوت همین ولایت ربوده شده بودند.

XS
SM
MD
LG