لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۵۹

حدید: از ۴ روز به این‌سو نور به دفتر کارش نیامده و دیدارهایش با مردم محدود است


رئیس شورای ولایتی بلخ می‎گوید، عطا محمد نور از چهار روز به این‌سو به دفتر کارش حضور نیافته و همچنان دیدار با مردم را محدود ساخته‎است.

افضل حدید روز چهارشنبه «۱۶ حوت ۱۳۹۶» به رادیو آزادی همچنان گفت، آقای نور در دیدار اخیرش با هیئت ارگ ریاست جمهوری پیشنهاداتش را ارائه کرده و هنوز مشخص نیست که آیا توافقاتی صورت گرفته‎است یا خیر؟

افضل حدید
افضل حدید

وی افزود:

"اکثرا تعداد زیاد مردم را در سابق می‎دید، اما در روزهای اخیر پیام داده که دیگر مشکلات برای مردم خلق نشود، به همین خاطر دو سه یا چهار روز شده به دفتر نیامده، مردم را می‎بیند، اما یک مقدار محدود ساخته‎است."

منیر فرهاد سخنگوی عطا محمد نور از ابراز نظر در این باره خودداری کرد، اما دوا خان مینه‌پال معاون سخنگوی رئیس جمهور روز چهارشنبه به رادیو آزادی گفت، آنان خواهان حل مسالمت‌آمیز اختلاف به میان آمده با آقای نور اند.

این در حالیست که روز دوشنبه معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی و سلام رحیمی رئیس دفتر رئیس جمهور افغانستان به دیدار عطا محمد نور به بلخ رفتند.

دوا خان مینه‌پال معاون سخنگوی رئیس جمهور در همان روز نسبت به نتایج این دیدار ابراز امیدواری کرده و گفته است، امیدواری وجود دارد که مذاکرات نتایج مثبت را در قبال داشته باشند.

ارگ ریاست جمهوری نزدیک به سه ماه پیش خبر منظوری استعفای عطا محمد نور از سمت ولایت بلخ را نشر کرد و همچنان از معرفی انجنیر محمد داوود به‌عنوان والی جدید بلخ خبر داد.

آقای نور و جمعیت اسلامی پیش از این موضع‌گیری ارگ در این باره را قبول نکرده و گفته‎اند که این اعلان یک‌جانبه صورت گرفته‎است.

نور در این مدت بارها در میان هوادارانش در بلخ به حکومت مرکزی هشدار داده و گفته‎است که تا زمان دست نیافتن به نتایج مذاکرات، از رهبری ولایت بلخ کنار نخواهد رفت.

اما برخی کارشناسان سیاسی به این باور اند که محدود شدن دیدارهای عطا محمد نور با مردم نشان می‎دهد که آقای نور با هیئت ارگ به برخی توافقات دست یافته‎است.

جانب حکومت و عطا محمد نور در باره اینکه آیا دو طرف به راستی به توافقاتی دست یافته‎اند یا خیر؟ ابراز نظر نمی‎‎کنند.

افضل حدید رئیس شورای ولایتی بلخ و یکی از چهره‎های نزدیک به عطا محمد نور که روز چهارشنبه با رادیو آزادی صحبت می‎کرد گفت، در دیدار اخیر آقای نور با هیئت ارگ، دو طرف بسته‎های پیشنهادی را به همدیگر ارائه کردند، اما وی در باره این بسته‎های پیشنهادی جزئیات نداد.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG