لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۳ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۰۴

راننده‌گان موترهای باربری خواهان بازگشایی شاهراه جوزجان - فاریاب شدند


راننده‌گان موترهای باربری که تعداد شان به صدها تن می‌رسد از سه روز به این سو در حصه پل خراسان شهر شبرغان موترهای شان را توقف داده و انتظار باز شدن شاهراه شبرغان – اندخوی را می‌کشند.

محمد عوض راننده موتر نوع کاماز که از ولایت بغلان در موتر اش کاه بار کرده و بخاطر فروش به ولایت فاریاب می‌خواهد انتقال دهد به روز جمعه به رادیو آزادی گفت:

"ما که از همین مسیر رفت و آمد داریم از سه روز به این طرف با مشکل مواجه شدیم. سرک مسدود شده از سه روز به این‌سو روی سرک خواب هستیم. مظاهره کننده‌ها سرک را مسدود ساختند."

این راننده‌گان که به گفته خود شان از سه روز به این‌سو به علت تظاهرات در مسیر راه شبرغان – اندخوی موترهای خود را دو طرفه روی سرک قیر پارک کرده‌اند از حکومت می‎خواهند که به مشکل آنان بگونه جدی رسیده‌گی شود.

حمید الله بشر دوست یک تن از سر گروپان تظاهرات امروز شبرغان به رادیو آزادی گفت که آن‌ها تا زمانی‌که نظام الدین قیصاری نماینده عبدالرشید دوستم از قید رها نشود شاهراه شبرغان- اندخوی و دیگر شاهراه‌ها را به روی ترافیک باز نخواهند کرد.

وی هم‌چنان گفت:

"شاهراه شبرغان- اندخوی- شبرغان- سرپل و شبرغان- مزارشریف را بروی موترهای باربری کلان مسدود ساختیم. تا زمانی‌که قیصاری رها نشود ما در روی همین سرک شب و روز می‌خوابیم و سرک‌ها تا رهایی قیصاری مسدود باقی خواهند ماند."

در همین حال دفتر شورای ولایتی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان با پخش اطلاعیۀ گفته‌است که اعضای این حزب فردا روز شنبه تظاهرات شانرا در ولایات جوزجان، فاریاب، سرپل، سمنگان، بلخ و تخار گسترده تر ساخته جهت عدالت‌خواهی مبنی بر بازگشت جنرال دوستم و رهایی نظام الدین قیصاری برای چهارمین روز از سر خواهند گرفت.

با این همه محمد رادمنش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز پنج‌شنبه به رادیو آزادی گفته بود که نظام الدین قیصاری سرپرست قوماندانی امنیه فیصار فاریاب و نماینده عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور در امور خیزش‌های مردمی پس از بازداشت توسط اردوی ملی به لوی سارنوالی معرفی شده‌است.

هم اکنون صدها راننده موترهای باربری در حصه پل خراسان، کمربند شاهراه سرپل و دروازه عبوری سمت شمال شبرغان انتظار پایان تظاهرات را می‌کشند.

دیده شود که حکومت چه زمانی به مشکل این راننده‌گان رسیده‌گی خواهد کرد و این تظاهرات چه زمانی پایان خواهد یافت.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG