لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۲۲

مقامات: مراکز آموزشی و مخفیگاه‌های داعش در ننگرهار از بین رفته‌اند


مقام‌ها در ننگرهار می‌گویند، مراکز انسجام و آموزش گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در این ولایت از بین رفته و در حال حاضر جنگجویان این گروه بطور انفرادی مبارزه می‌کنند.

پیش از این ولایت ننگرهار یکی از مراکز عمده جنگجویان گروه داعش در افغانستان خوانده می‌شد.

این گروه مسئولیت حملات خونین در ننگرهار را نیز بدوش گرفته‌است.

بطور مثال جنگجویان این گروه مسئولیت حمله انتحاری اول جولای شهر جلال آباد را به عهده گرفت که در آن بشمول نماینده‌های اهل سیکهـ‌ و هنود افغانستان، ۲۰ تن کشته شدند.

عطا الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به رادیو آزادی گفت که تا اکنون نزدیک به ۲۵۰ جنگجوی داعش بگونه گروهی و انفرادی در این ولایت به حکومت تسلیم شده‌اند.

وی افزود:

عطا الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار
عطا الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار

"در سه ولسوالی بزرگ ننگرهار حضور داعشیان گسترده بود، در هسکه مینه مراکز آموزشی آن‌ها بود، در نازیان و اچین اکمالات می‌شدند فعلاً ولسوالی اچین ۹۵ درصد از وجود داعشیان پاکسازی شده‌است، در نازیان همین حالا عملیات بر ضد داعش جریان دارد و در هسکه مینه مراکز و مخفیگاه‌های آن‌ها از بین رفته‌است."

به گفته آقای خوگیانی، مناطقی که در ننگرهار از وجود جنگجویان داعش پاکسازی می‌شوند، نیروهای امنیتی و خیزش مردمی جابجا می‌شوند تا جلو فعالیت‌های داعش در آنجا گرفته شود.

سخنگوی والی ننگرهار هم‌چنان افزود که تا اکنون ۲۰ خانواده مربوط به گروه داعش زن‌ها و اطفال آن‌ها نیز به حکومت تسلیم شده‌اند.

به گفته عطاالله خوگیانی، آن عده از جنگجویان داعش که افغان اند و می‌خواهند زنده‌گی عادی را به پیش برند حتی در برخی موارد از سوی حکومت مورد حمایت نیز قرار می‌گیرند.

وی افزود:

دو تن از داعشیان که در ننگرهار به نیروهای افغان تسلیم شدند.
دو تن از داعشیان که در ننگرهار به نیروهای افغان تسلیم شدند.

"بیشتر کسانی‌که قبلاً در گروه داعش بودند اما بعداً تسلیم شدند مانند افغان‌ها به زندگی عادی‌شان در بین مردم ادامه داده‌اند، حتی اگر با تهدید امنیتی روبرو شده‌اند با ایشان کمک نیز صورت گرفته‌است، ما می‌خواهیم که آن‌ها زندگی عادی را به پیش ببرند و مانند افغان‌های دیگر برای آبادی وطن‌شان کار کنند."

سخنگوی والی ننگرهار هم‌چنان گفت که نشرات رادیویی داعش در ننگرهار متوقف شده‌است.

عطاالله خوگیانی دیروز شنبه دهم نومبر به رادیو آزادی گفت که در پی عملیات‌های مکرر نظامیان آن عده کسانی‌که فعالیت نشرات رادیویی گروه داعش را در ننگرهار به عهده داشتند، کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG