لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹ کابل ۱۱:۱۳

وظایف رئیس و چهار مقام ارشد فدراسیون فوتبال افغانستان تعلیق شد


کرام الدین کریم رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان

در ادامه بررسی‌های حکومت افغانستان از اتهام آزار و اذیت جنسی از سوی رهبری فدراسیون فوتبال علیه برخی بازی کنان تیم ملی فوتبال دختران، وظایف رئیس، سکرتر جنرال، معاون، مسئول کمیته دروازه بانان و هم‌چنان مسئول ارتباطات ولایتی فدراسیون فوتبال این کشور به حالت تعلیق در آمد.

جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان روز یک‌شنبه به رادیو آزادی گفت، این اقدام بر اساس پیشنهاد هیئت حقیقت‌یاب صورت گرفته‌است.

جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان
جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان

وی گفت:

"از این‌که تحقیق مسئولین فدراسیون فوتبال شامل پلان تحقیقاتی هیئت بود جهت تأمین بهتر عدالت، جمع آوری اسناد و مدارک در وقت معین و جلوگیری از اخلال در پروسه تحقیق وظایف رئیس فدراسیون، معاون فدراسیون، سکرتر جنرال فدراسیون فوتبال، مسئول کمیته دروازه بانان و مسئول ارتباطات ولایتی بر اساس پیشنهاد هیئت تحقیق کننده و منظوری لوی سارنوال جمهوری اسلامی افغانستان به تعلیق در آمد."

پیش از این خالده پوپلزی مدیر سابق تیم ملی فوتبال دختران افغانستان در مصاحبه با رادیو آزادی، مسئولین فدراسیون فوتبال این کشور را به آزار و اذیت جنسی برخی بازی کنان این تیم متهم کرده‌است.

پوپلزی گفته‌است، در باره برخی سوء رفتار‌های جنسی فلم و عکس در اختیار دارد که آنرا با فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» شریک کرده‌است.

به گفته وی، اسنادی که او در این باره در اختیار دارد به لوی سارنوالی نیز آن را ارائه خواهد کرد.

جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان نیز گفته‌است، کسانی‌که در این باره اسناد و مدارک دارند آنرا به این نهاد بسپارند.

فیفا یا فدراسیو جهانی فوتبال نیز پیش از این گفته‌است، اتهام بدرفتاری جنسی در فدراسیون فوتبال افغانستان را بررسی خواهد کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز قبلاً گفته‌است: "در صورت اثبات این اتهام، به مرتکبین شدید‌ترین جزای قانونی داده خواهد شد."

اتهام بدرفتاری جنسی پیش از این از سوی فدراسیون فوتبال افغانستان رد شده‌است.

برخی بازی کنان تیم ملی فوتبال دختران افغانستان نیز در مصاحبه با رادیو آزادی گفته‌اند، اتهام‌های وارد شده بی‌اساس اند.

کپتان تیم فوتبال بانوان: خالده توطئه کرده، فدراسیون برای ما امن است
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

به دنبال اعلام تعلیق وظایف پنج مسئول ارشد فدراسیون فوتبال، شفیع شاداب رئیس نشرات این فدراسیون روز یک‌شنبه به رادیو آزادی گفت، تا حال در این باره به آنان مکتوب رسمی لوی سارنوالی نرسیده‌است.

وی افزود:

"تا فعلاً کدام سند یا مکتوب نیامده، اول یک مکتوب لوی سارنوالی برسد بعداً رئیس صاحب تصمیم می‌گیرند که چی موضع‌گیری خواهد کرد."

سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان می‌گوید، بررسی هیئت حقیقت‌یاب در باره بدرفتاری جنسی در فدراسیون فوتبال به شدت جریان دارد.

به گفته وی، پس از ختم بررسی‌ها، نتیجه آن در اختیار رسانه‌ها قرار داده خواهد شد.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG