لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۲ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۰:۱۹

۱۷۱۶ تن از کارمندان طبی چین به ویروس کرونا آلوده شده اند


کمیسیون صحت چین شمار کارمندان طبی آلوده شده به ویروس کرونا در این کشور را، ۱۷۱۶ نفر درج کرده است

به اساس ارقام تازه نشر شده توسط چین، ویروس کشنده کرونا در این کشور با سرعت گسترش میابد.

حکومت چین دیروز (۱۴ فبروری) ارقامی را در مورد تعداد کارمندان طبی این کشور که در جریان مبارزه با ویروس کرونا به این ویروس مبتلا شده اند، نشر نمود.

کمیسیون ملی صحت چین اظهار داشت که بیش از ۱۲۲ نفر دیگر به‌خاطر ویروس کرونا در این کشور جان داده اند که شش نفر آنها کارمندان طبی می‌باشند. با ارقام نو تعداد افرادی که این ویروس آن‌هارا در این کشور به‌کام مرگ کشانده مجموعاً به ۱۳۸۱ نفر می‌رسد و تعداد عمومی افرادی که در تمام جهان به این ویروس دچار شده اند از ۶۴ هزار نفر گذشته است که تقریباً تمام آن در چین است.

کمیسیون صحت چین تعداد کارمندان طبی این کشور را که با این ویروس آلوده شده اند، ۱۷۱۶ نفر درج کرده است.

ویرس کرونا خارج از چین به ۳۰ کشور دیگر سرایت کرده و مجموعاً ۵۰۰ نفر به این ویروس در خارج از چین مبتلا شده اند
ویرس کرونا خارج از چین به ۳۰ کشور دیگر سرایت کرده و مجموعاً ۵۰۰ نفر به این ویروس در خارج از چین مبتلا شده اند

نظر به معلومات سازمان جهانی صحت تعداد مبتلا شده‌گان این ویروس خارج از چین با چنین سرعت دراماتیک بلند نرفته است. هرچند این ویروس در چین با سرعت انتشار پیدا می‌کند اما سازمان جهانی صحت می‌گوید در اندازه شدت تاثیر ویروس و تلفات انسانی آن تغییر زیاد مشاهده نمی‌شود.

رئیس شعبه حالات اضطراری در سازمان جهانی صحت مایک راین روز جمعه گفت: "ویروس کرونا به این دلیل با سرعت از چین بیرون نرفته است که در میدان‌های هوایی مردم معاینه می‌شوند."

اما جاپان دیروز خبر داد که یک تن در این کشور به‌خاطر ابتلا به ویروس کرونا جان داده است. این سومین نفری است که به‌خاطر مبتلا شدن به ویروس کرونا در بیرون از چین جان می‌دهد. این ویرس خارج از چین به ۳۰ کشور دیگر سرایت کرده و مجموعاً ۵۰۰ نفر به این ویروس در خارج از چین مبتلا شده اند.

روز ۲۵ جنوری، سال نو چین بود ولی بخاطر شیوع این ویروس مراسم تجلیل از سال نو در این کشور لغو شد.

اولین مورد ویروس کرونا در شهر وهان ولایت هوبای چین ثبت شده بود. بخاطر شیوع این ویروس بسیار شهرهای چین در قرنطین بسر میبرند و بسیار شرکت‌های هوایی پروازهای خود را به چین متوقف ساخته اند.

سازمان جهانی صحت برای جلوگیری از سرعت سرایت ویروس کرونا حالت اضطراری را اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG