لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۴ عقرب ۱۳۹۹ کابل ۰۳:۱۱

هشدار سازمان صحی جهان از افزایش تلفات ویروس کرونا


بیماران ویروس کرونا در یکی از شفاخانه های برازیل

در حالی که شمار تلفات ویروس کرونا در جهان به یک میلیون نزدیک می‌شود، کارشناس ارشد امور صحی ایالات متحده به شیوع سریع ویروس کرونا و تضعیف تلاش‌ها برای کاهش سرایت کووید-۱۹ هشدار می‌دهد.

داکتر انتونی فاوچی رئیس انستیتوت ملی ایالات متحده در امور امراض ساری دیروز جمعه گفت که این هم پایانی دارد، باید انتظار کشید که تحقیق کننده‌ها کار‌شان را انجام دهند و واکسین ساخته می‌شود.

به گزارش مرکز خبر رادیو آزادی، او گفت آنچه که نمی‌خواهند بکنند، متوقف کردن دو بارۀ کار و بار در ایالات متحده است.

به اساس آمار پوهنتون جانز هاپکینز، از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا از اواخر پارسال، تاکنون نزدیک به سی و دو نیم میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده و این ویروس حداقل ۹۸۵ هزار قربانی گرفته.

داکتر انتونی فاوچی رئیس انستیتوت ملی ایالات متحده در امور امراض ساری
داکتر انتونی فاوچی رئیس انستیتوت ملی ایالات متحده در امور امراض ساری

در این حال، سازمان صحی جهان دیروز گفت که هنوز چندین ماه از دسترسی به واکسین این ویروس فاصله است و اگر جلو شیوع این ویروس گرفته نشود، تلفات ناشی از آن احتمال دارد به ۲ میلیون نفر برسد.

داکتر مایک ریان آمر بخش اجرایی برنامه‌های اضطراری سازمان صحی جهان می‌گوید، جلوگیری از افزایش این تلفات امکان پذیر است.

او گفت، اقدامات مناسب صحی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصلهٔ جسمی، آزمایش، قرنطین و دیگر موارد ضروری می‌توانند جلو سرایت این ویروس را بگیرند.

او افزود که با توجه به نتایج مثبت، از سرعت شیوع این بیماری کاسته شده است.

در این میان، اروپا در تلاش مهار کردن این ویروس است.

داکتر راین می‌گوید، کشور‌های اروپایی فرانسه، اسپانیا و بریتانیا ، همین اکنون محدودیت‌های شدیدی را در این ارتباط اتخاذ کرده اند.

ضمناً، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده به ۷ میلیون تن رسیده و تا شروع این هفته شماری کسانی که از این ویروس در امریکا جان باخته اند، به ۲۰۰ هزار تن رسید.

XS
SM
MD
LG