لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۵ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۴۰

رهبران احزاب سیاسی و مذهبی مخالف حکومت پاکستان خواهان استعفای عمران خان شدند


اعتراض کنندگان حامی احزاب مخالف حکومت پاکستان

رهبران احزاب سیاسی و مذهبی مخالف حکومت عمران خان صدراعظم پاکستان و حزب او، تحریک انصاف پاکستان اولین نشست بزرگ‌شان را برگزار کردند.

رهبران احزاب مسلم لیگ نواز شریف، پیپلز پارتی، جمعیت علمای اسلام، ملی عوامی و برخی گروه‌های سیاسی جنبش دیموکراتیک پاکستان (پی دی ام) را ساخته و در این نشست بزرگ خواستار استعفای صدراعظم عمران خان شدند و تأکید کردند که برای پایان دخالت اردو در سیاست، راه‌های دموکراتیک را به پیش گیرد.

این نشست دیروز جمعه در گوجرانوالی برگزار شده بود.

سخنرانان اولین نشست این ائتلاف سیاسی مسئولیت همهٔ رکود اقتصادی در پاکستان را به دوش حزب حاکم و صدراعظم عمران خان انداختند.

شماری از رهبران احزاب سیاسی مخالف حکومت پاکستان
شماری از رهبران احزاب سیاسی مخالف حکومت پاکستان

نواز شریف صدراعظم پیشین پاکستان اردو را مقصر به قدرت رساندن عمران خان دانست. او افزود که حکومت بر سر اقتدار، مردم را از گرسنگی هلاک می‌کند.

آقای شریف افزود: "کی انتخاب مردم را رد کرد؟ و به خوشی خود حکومت ساخت. چه کسی عمران خان نیازی را صدراعظم ساخت. بگویید کی این کار را کرد؟ کسی‌که با پاکستان و شما ظلم کرد. پس بر خلاف آن‌ها برخیزید."

نواز شریف ۷۰ ساله به‌خاطر وارد کردن اتهام فساد اداری از سوی حکومت عمران خان اکنون برای تداوی در لندن به سر می‌برد.

او برای سه دوره صدراعظم پاکستان بود.

اما رهبران حزب تحریک انصاف پاکستان در مورد نشست جنبش دموکراتیک پاکستان در گوجرانوالی واکنش تند نشان دادند.

آن‌ها رهبران ائتلاف «پی دی ام» را دزدان خواندند.

مریم نواز، نواز شریف، شهباز شریف و شماری از حامیان حزب مسلیم لیگ نواز
مریم نواز، نواز شریف، شهباز شریف و شماری از حامیان حزب مسلیم لیگ نواز

همزمان حامیان و هواداران حزب تحریک انصاف پاکستان در نزدیک محل بود و باش نواز شریف در لندن گردهم آمده بر ضد او و به طرفداری عمران خان شعار می‌دادند، می‌گفتند: "مریم دزد است"

در ضمن، حزب تحریک انصاف پاکستان در حساب رسمی تویترش نوشت: "اشتراک کنندگان نشست گوجرانوالی ۳۰ سال یکدیگر شان را دزد خطاب کردند و اکنون تلاش می‌کنند که یکدیگر شان را حاجیان ثابت کنند."

XS
SM
MD
LG