لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲۵ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۲۰

کارزار واکسین کرونا در وزارت تحصیلات عالی افغانستان آغاز شده است


آغاز کارزار واکسین ضد کرونا در وزارت تحصیلات عالی افغانستان.

کارزار واکسین ضد کرونا در وزارت تحصیلات عالی افغانستان آغاز شده است.

عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی گفت که نخست رهبری این وزارت، استادان پوهنتون و پس از آن دانشجویان پوهنتون کابل واکسین می‌شوند.

در نخستین روز این کارزار به روز پنج‌شنبه(۱۹ حمل)، وزیر تحصیلات‌عالی و معاونان‌اش این واکسین را دریافت کردند.

عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در آغاز این کارزار گفت که امیدوار است واکسین ضد کرونا به تامین اجتماعی در نظام آموزش عالی کمک کند.

او افزود: "نکته اصلی این است که با توجه به خطر ابتلا به کرونا باید این واکسین به نظام تحصیلات عالی رسانیده شود تا ایمنی اجتماعی زیر پوشش قرار گیرد و ما تا حد امکان به ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کنیم."

آقای بصیر افزود که پس از واکسین رهبری این وزارت، استادان پوهنتون و دانشجویان پوهنتون کابل واکسین می‌شوند و پس از آن این روند در ولایت‌ها نیز تطبیق خواهد شد.

در همین‌حال وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که از آغاز واکسیناسیون تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن در ۳۴ ولایت واکسین شده‌اند.

آخرین آمار این وزارت نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ تن به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵ تن در نتیجه این ویروس جان داده‌اند.

میروس علی‌زی معاون سخن‌گوی این وزارت به رادیو آزادی گفت که تا کنون بیش از صد هزار تن واکسین شده‌اند.

او گفت: "از آغاز روند تطبیق واکسین تا اکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن در ۳۴ ولایت واکسین شده‌اند که شامل کارکنان بهداشتی، نیروهای امنیتی، خبرنگاران و مردم از بخش‌های مختلف شامل می‌شوند و این روند ادامه دارد."

وزارت صحت عامه افغانستان با ارسال پیامی به رسانه‌ها اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۵۷ هزار و ۱۹ تن و شمار کسانی که در نتیجه بیماری کووید-۱۹ جان داده‌اند به ۲ هزار ۵۴۲ تن رسیده‌است.

XS
SM
MD
LG