لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۱۱ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۴:۲۹

صدها معترض در خوست حملات هوایی پاکستان را محکوم کردند


معترضان در ولایت خوست

در اعتراض به حملات هوایی روز شنبه پاکستان، صدها تن دیروز در ولسوالی اسپرۀ ولایت خوست، مظاهره کرده و شعارهای ضد پاکستان را سر دادند.

بر اساس گزارش‌ها، صبح روز شنبه چندین قریه در ولسوالی اسپرۀ ولایت خوست توسط نیروهای هوایی پاکستان بمبارد شد و در نتیجه آن بیش از ۴۵ تن کشته شدند.

در این منطقه خانواده هایی مستقر شده اند که از جنگ در وزیرستان فرار کرده و به افغانستان پناه آورده اند. این پناهجویان بیشترین تلفات حملات اخیر نیروهای هوایی پاکستان را متحمل شده اند.

حکومت پاکستان تا تهیه این گزارش در مورد این رویدادها اظهار نظر نکرده.

اما با وجود هشدارهای حکومت قبلی افغانستان، سال هاست که حملات راکتی از پاکستان شرق افغانستان را هدف قرار داده و این سلسله تا حال متوقف نشده است.

سالهاست که برخی از مقامات پاکستان، تحریک طالبان پاکستانی را به داشتن پایگاه هایی امن در شرق افغانستان و از آنجا به سازماندهی حملات در پاکستان متهم می‌کنند.


ادعایی که مقامات افغان بارها آن را رد کرده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان شام جمعه گذشته به رادیو آزادی گفت: "ما از افغانستان به کسی اجازه نمی دهیم که از خاک ما بر ضد پاکستان استفاده کند و در آنجا مشکلات ایجاد کند. در این بخش ما مسئولیت هم داریم و کوشش می‌کنیم همچو چیزی اتفاق نیفتد."

نیروهای پاکستان در حالی در ولایات کنر و خوست حملات هوایی را انجام داده اند که اخیراً حملات بر نظامیان پاکستانی در داخل آن کشور افزایش یافته و تحریک طالبان پاکستانی مسئولیت برخی از این حملات را بر عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG