لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۹ اسد ۱۴۰۱ کابل ۰۸:۴۷

یک پناهجوی افغان به ضرب گلولهٔ مرزبانان یونان کشته شد


پناهجویان به شمول افغانها با عبور از مسیر های دشوار گذر بحری تلاش می کنند از راه ترکیه به یونان و کشور های اروپایی بروند.

پولیس ترکیه میگوید یکتن از اتباع افغانستان که سعی داشت با عبور غیرقانونی ازسرحدات ترکیه وارد یونان شود با تیراندازی نیروهای سرحدی شدیدا زخمی شد وسپس جان باخت.

پولیس شهر میریچ ترکیه درصحبت با خبر رسانی فرانسه مرگ این فرد را که نامش ذکر نشده تائید کرده ولی جزئیات بیشتر نداده است.

اما یک رسانه خصوصی ترکیه به نام ( DHA ) گزارش داده است که این فرد از جمله هشت نفری بود که سعی داشتند به طور غیرقانونی از ترکیه وارد یونان شوند ونیروهای یونانی بالای آنها تیراندازی کردند.

گزارش می افزاید که تحقیقات دربارۀ این رویداد آغاز شده است.

از سوی دیگر٬ وزیرحفاظت از غیرنظامیان دریونان در واکنش به این رویداد٬ ترکیه را به نشر گزارش های جعلی متهم کرده گفت که انقره سابقه ساختن قضیه های جنجال برانگیز مهاجران غیرقانونی را دارد.

مقامات اروپایی میگویند که نسبت به سال گذشته٬ در سال جاری میلادی تعداد بیشتری از پناهجویان وارد کشور های اروپایی شده اند.
مقامات اروپایی میگویند که نسبت به سال گذشته٬ در سال جاری میلادی تعداد بیشتری از پناهجویان وارد کشور های اروپایی شده اند.


ازسوی دیگر فرانتیکس ، ادارۀ نظارت سرحدات اتحادیۀ اروپا ٬ روز دوشنبه اعلان کرد که درپنچ ماه گذشتۀ سال جاری میلادی بیش از ۸۶ هزار و ۴۰۰ نفر تلاش کرده اند که به گونه غیرقانونی وارد قلمرو این اتحادیه شوند که این رقم نسبت به سال گذشته ۸۲ فیصد افزایش را نشان میدهد.

فرانتیکس که مقر آن در شهر وارسای پولند است می افزاید که مسئولان آنها در ماه می گذشته ۲۳ هزار نفر را ثبت کرده اند که غیرقانونی وارد خاک اتحادیه اروپا شده اند.این رقم در مقایسه با ماه می سال گذشته ۷۵ فیصد افزایش را نشان میدهد.

پنجاه فیصد این افراد از راه غرب بالکان داخل کشورهای اتحادیه اروپا شده اند وگفته میشود که اکثر اتباع افغانستان ، سوریه وترکیه از این راه استفاده می کنند.

XS
SM
MD
LG