لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۲۰ اسد ۱۴۰۱ کابل ۱۰:۰۷

اردوی اوکراین با 'عملیات تازه زمینی' نیرو های روسیه روبه‌رو شده‌است


آرشیف، مناطق هدف قرار داده شده از سوی نیرو های روسیه در اوکراین

اردوی اوکراین می‌گوید که نیرو های روسیه، همزمان با حملات راکتی، عملیات زمینی گسترده را شدت بخشیده اند.

مقام‌های اوکراینی از این عملیات که به‌گفتۀ آن‌ها در نتیجه آن غیر نظامیان هدف قرار گرفته اند، به‌عنوان جنایت جنگی یاد کرده‌است.

همچنان اردوی اوکراین از کشور های غربی خواسته تا ارسال اسلحه برای مقاومت در برابر تهاجم روسیه را شدت بخشند. از میزان راکت پراگنی‌های روسیه بر شرق اوکراین هم کاسته نشده‌است.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین می‌گوید که تنها در دو روز گذشته، ۳۴ حمله راکتی از سوی نیرو های روسی بر کشورش صورت گرفته است.

کشیدن اجساد از زیر آوارها پس از حمله روسیه بر ساختمانی در اوکراین
کشیدن اجساد از زیر آوارها پس از حمله روسیه بر ساختمانی در اوکراین

همزمان شمار قربانیان در نتیجه حملات روسيه توسط راكت‌هاى نوع اورگان در یک ساختمان در شهرک چاسیف یار، اکنون به ۳۳ تن افزایش یافته است. این حملات روز شنبه (۹ جولای) صورت گرفت.

انستیتوت مطالعات جنگ مستقر در امریکا می‌گوید که عملیات گستردۀ روسیه به هدف پیشروی در اراضی اوکراین شدت یافته است.

با این همه مسکو هدف قرار دادن غیر نظامیان در شهر های مختلف اوکراین را رد کرده، در حالی‌که در ویدیو های نشر شده ویرانی‌های گسترده شهر ها و مناطق مختلف در اوکراین دیده می‌شود.

در حال حاضر بسیاری از بخش‌های منطقه لوهانسک به دست نیرو های روسی سقوط کرده، این نیرو ها تلاش دارند تا بر تمامی منطقۀ صنعتی دونباس حاکمیت کامل داشته باشند، اما بر اساس آن‌چه مقام‌های اوکراینی می‌گویند، نیرو های روسی در هر گام با مقاومت روبه‌رو شده‌اند.

کشیدن اجساد از زیر آوارها پس از حمله روسیه بر مناطقی در اوکراین
کشیدن اجساد از زیر آوارها پس از حمله روسیه بر مناطقی در اوکراین

دونباس بنابر این‌که منطقه صنعتی است و بسیاری از باشنده‌هایش به زبان روسی حرف می‌زنند، برای روسیه خیلی مهم دانسته می‌شود.

همچنان این منطقه یکی از منابع بزرگ عایداتی برای اوکراین است و بنابر نزدیکی‌اش با روسیه، برای مسکو اهمیت خیلی زیاد دارد.

بنابر این محدود ساختن یا کوتاه کردن کنترول اوکراین بر این منطقه، در واقع یک صدمه بزرگ برای کیف خواهد بود، چیزی‌که روسیه از سال‌ها برای انجام آن تلاش کرده‌است.

XS
SM
MD
LG