لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۷ دلو ۱۴۰۱ کابل ۰۳:۰۵

سیلاب‌ها در پاکستان صد ها هزار افغان مهاجر را نیز متاثر ساخته است


تخریبات ناشی از سیلاب ها در پاکستان

کمیشنری عالی ملل متحد درامور مهاجرین (یو ان اچ سی آر ) می گوید در پاکستان در حدود ۴۳۱ هزار مهاجر افغان در مناطقی زنده گی می کنند که در نتیجه سیلاب ها متاثر شده اند.

نظر به گزارشها این مهاجرین به کمکهای عاجل نیاز دارند زیرا از سرازیر شدن سیلاب ها در ایالت های خیبر پختونخوا، سند، و بلوچستان آسیب دیده اند.

قیصر افریدی سخنگوی یو ان اچ سی آر به رادیو آزادی گفت که آنها در ایالت خیبر پختونخوا به یک تعداد مهاجرین آسیب دیده از سیلاب ها کمک کرده اند.

«در آن مناطق پاکستان که آسیب دیده اند و مهاجرین افغان هم در آنجا حضور داشتند، بدون شک که آنها هم متاثر شده اند. یو ان اچ سی آر به حکومت پاکستان کمک می کند و حکومت پاکستان بعدا به مهاجرین امداد میرساند و یو ان اچ سی آر مستقیما هم به مهاجرین کمک می کند. »

خانه های صد ها هزار نفر در پاکستان در نتیجه سیلاب ها ویران شده و آنان در زیر خیمه ها زنده گی می کنند.
خانه های صد ها هزار نفر در پاکستان در نتیجه سیلاب ها ویران شده و آنان در زیر خیمه ها زنده گی می کنند.

سخنگوی کمیشنری عالی ملل متحد برای مهاجرین افزود آنها ارقام دقیق در مورد تلفات مهاجرین افغان در نتیجه سیلابها در پاکستان ندارند . اما در دیر پائین خبر زخمی شدن ۴ طفل به آنها رسیده است.

به گفته ملل متحد هم اکنون یک عشاریه سه میلیون مهاجر افغان در پاکستان بسر میبرند.

از سوی دیگر یک مهاجر افغان بنام فدا محمد لودین از کمپ مسلم باغ ایالت بلوچستان در یک پیام صوتی به رادیو آزادی گفته است که پاکستان در غم خود است و جامعه جهانی باید در این کشور غم آنها را بخورد. او افزود:

«بارنده گی های اخیر در پاکستان سبب بسیار تباهی شده ، بسیار خانه ها را بر سر مردم خراب کرد. چهار دیواری ها را بر آنها تخریب نمود . از جامعه جهانی تقاضای ما اینست که بیایند مارا از نزدیک ببینند ، سروی کنند. در اینجا مردم در زیر آسمان بدون سقف نشسته اند و برای خوراک شام چیزی ندارند. اینها مزدور کار هستند صبح پیدا می کنند و شب می خورند. در اینجا به خیمه ها و به مواد خوراکی نیاز است . »

به گفته ملل متحد هم اکنون یک عشاریه سه میلیون مهاجر افغان در پاکستان بسر میبرند.

XS
SM
MD
LG