لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۲۰ قوس ۱۴۰۲ کابل ۱۱:۱۹

تیم ملی فوتبال افغانستان به مصاف تیم کویت می‌رود


اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان
اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان

تیم ملی فوتبال افغانستان در دومین بازی دور دوم مقدماتی جام جهانی فوتبال امشب مقابل تیم کویت به میدان می‌رود.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال "فیفا" گزارش داده است که تیم‌های ملی فوتبال افغانستان و کویت امروز سه‌شنبه ۳۰ عقرب ساعت ۰۹:۳۰ شب به وقت کابل در شهر دمام عربستان سعودی مقابل هم به میدان می‌روند.

این در حالی است که تیم ملی فوتبال افغانستان در بازی نخستش که به تاریخ ۱۶ نومبر مقابل تیم قطر برگزار کرد، با نتیجه ۸ بر ۱ شکست خورد.

در همین حال تیم ملی فوتبال کویت نیز در بازی نخستش از تیم هندوستان یک بر صفر شکست خورده است و در این مسابقه شدیدأ نیاز به کسب امتیاز دارد.

اشلی مایکل وست وود سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان روز گذشته در نشست مطبوعاتی قبل از بازی گفت که بازی کویت را دیده است و تدابیر لازم برای پیروزی را در نظر دارد.

همچنان اسلام الدین امیری نیز در این نشست گفت که خوشحال است برای افغانستان فوتبال بازی می کند، امیری اضافه کرد که تیم از لحاظ روحی و روانی آمادگی کامل دارد.

تیم ملی فوتبال افغانستان در شرایط مقابل کویت در دور دوم مقدماتی جام جهانی فوتبال به میدان می‌رود که فدراسیون فوتبال افغانستان و تیم ملی در وضعیت مناسب قرار ندارد.

بحران زمانی در فوتبال افغانستان تشدید شد که ملی پوشان سرشناس فوتبال افغانستان سرمربی کویتی اسبق فوتبال افغانستان را برکنار کردند و خواستار اصلاحات در فدراسیون فوتبال افغانستان شدند و سپس آنان بعد از پیروزی دوم مقابل تیم مغلستان از تیم ملی فوتبال افغانستان کنار رفتند.

آنان مدعی اند که در فدراسیون فوتبال افغانستان فساد مالی وجود دارد، اما مسئولین فدراسیون فوتبال افغانستان اتهامات فساد مالی را در این فدراسیون رد می‌کنند و می‌گویند که آنان مطابق منشور فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا همۀ فعالیت‌های شانرا در افغانستان به پیش می‌برند.

از ملی پوشان سرشناس که در تیم ملی نخواستند همکاری داشته باشند به فیصل شایسته، فرشاد نور، نور حسین و غیره می‌توان نام برد.

XS
SM
MD
LG