لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۵ ثور ۱۴۰۳ کابل ۰۴:۳۵

هادی چوپان عنوان قهرمانی "آرنولد کلاسیک" را در آمریکا به دست آورد


هادی چوپان قهرمان اسبق مستر المپیا از ایران
هادی چوپان قهرمان اسبق مستر المپیا از ایران

هادی چوپان قهرمان اسبق مستر المپیا از ایران امروز یکشنبه عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک را در آمریکا بدست آورد.

این ورزشکار ایرانی که در سال ۲۰۲۲ به مقام قهرمانی مستر المپیا که بزرگترین استیج پرورش اندام جهان است دست یافته بود امروز در دومین رویداد مهم پرورش اندام جهان "آرنولد کلاسیک" توانست که بالاتر از همۀ رقیبانش قرار گیرد و قهرمان شد.

در جریان مسابقه وی آرنولد شوارتزنگر قهرمان هفت دورۀ مستر المپیا و بنیانگزار رقابت‌های آرنولد کلاسیک از هادی چوپان تمجید کرد.

هادی چوپان در سال گذشته در یک رقابت نزدیک از دیریک لانسفورد آمریکایی در فاینل مستر المپیا مغلوب شد و به مقام نائب قهرمانی دست یافته بود.

هادی پس از قهرمانی در رقابت‌های آرنولد کلاسیک مبلغ سه صد هزار دالر آمریکایی را از مسئولین برگزاری این رقابت‌ها بدست آورد.

این ورزشکار پرورش اندام ایران از محبوبیت خاص میان علاقه مندانش در ایران و خارج از ایران برخوردار است و تنها ایرانی است که موفق شده است قهرمان دو رویداد مهم جهان "مستر المپیا و آرنولد کلاسیک" شود.

وی در کنار سمیر بنوت از لبنان به تنها ورزشکاران تاریخ مستر المپیا مبدل شده اند که از قاره آسیا به مقام قهرمانی این رویداد بزرگ دست یافته اند.

قابل یاد آوریست که بیگ رمی از کشور مصر تنها ورزشکار تاریخ مستر المپیااست که به نمایندگی مصر و قاره آفریقا دو بار قهرمان شده است.

XS
SM
MD
LG