لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱ جوزا ۱۴۰۳ کابل ۰۳:۰۵

تیم فوتسال افغانستان با پیروزی در برابر بحرین به دور حذفی جام ملت های آسیا صعود کرد  


اعضای تیم ملی فوتسال افغانستان ( تصویر از کنفدراسیون فوتبال آسیا)
اعضای تیم ملی فوتسال افغانستان ( تصویر از کنفدراسیون فوتبال آسیا)

به گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم های ملی فوتسال افغانستان و بحرین امروز دوشنبه سوم ثور، سومین مسابقه شان را در دور گروهی جام ملت های فوتسال آسیا برگزار کردند که این مسابقه را ملی پوشان فوتسال افغانستان با نتیجه سه بر دو برنده شدند و توانستند که به دور حذفی این جام صعود کنند.

برای افغانستان در این مسابقه فرزاد محمودی، اکبر کاظمی و مهربان غلامی گول زنی کردند.

افغانستان در مسابقه اول سه بر یک از ایران شکست خورده بود ولی با تیم کویت سه بر سه مساوی کرد و با داشتن تنها یک امتیاز امیدوار به صعود بود، کویت در مسابقه که امشب مقابل ایران داشت ۴ بر صفر باخت تا افغانستان با چهار امتیاز ولی با داشتن تفاضل گول بهتر نسبت به کویت به دور بعدی صعود کند و کویت حذف گردید.

بازی بعدی افغانستان قرار است که به روز چهارشنبه پنجم ثور در برابر تیم تاجیکستان برگزار شود.

تاجیکستان از گروه اش توانسته است که به عنوان تیم صدر نشین به دور حذفی صعود کند، این تیم در بازی نخست دو بر صفر کوریای جنوبی را شکست داد، در مسابقه دوم اش با قرغیزستان دو بر دو مساوی کرد و در بازی امروز اش در برابر جاپان مدافع عنوان قهرمانی این جام یک بر یک مساوی شد که همین باعث حذف تیم جاپان از این جام گردید.

هرگاه افغانستان بتواند تاجیکستان را در مسابقه پیشرو شکست بدهد ضمن اینکه به نیمه نهایی جام ملت های فوتسال آسیا صعود خواهد کرد، در کنار آن جواز حضور به جام جهانی فوتسال را نیز بدست می آورد که در سپتمبر سال روان میلادی به میزبانی ازبکستان برگزار میشود.

XS
SM
MD
LG