لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۳۶

شهیم: طالبان در تلاش ترور شخصیت‌های بزرگ سیاسی هستند


قدم شاه شهیم لوی درستیز وزارت دفاع افغانستان حین معرفی قومندان جدید قول اردوی ۲۰۹ شاهین در مزارشریف

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در طی چهار ماه گذشته طالبان مسلح نتوانسته اند طبق برنامۀ عملیات عمری‌شان به اهداف بزرگ خود برسند.

قدم شاه شهیم لوی درستیز وزارت دفاع افغانستان حین معرفی قومندان جدید قول اردوی ۲۰۹ شاهین در مزارشریف گفته‎است که عملیات عمری طالبان مسلح و فعالیت‌های بزرگ تروریستی آنان توسط نیروهای امنیتی افغان با شکست مواجه بوده‌است.

به باور آقای شهیم، طالبان مسلح با راه اندازی عملیات عمری در تلاش بودند تا در ولایات شرقی، جنوبی، شمالی و شمال شرقی افغانستان یک سلسله فعالیت‌های بزرگ تروریستی را سازمان دهی نموده و شخصیت‌های مطرح سیاسی را ترور کنند که در این اهداف‌شان از سوی نیروهای امنیتی افغان با شکست مواجه شدند.

شهیم: طالبان مسلح در اهداف خود اهداف‌شان از سوی نیروهای امنیتی افغان با شکست مواجه شدند.
شهیم: طالبان مسلح در اهداف خود اهداف‌شان از سوی نیروهای امنیتی افغان با شکست مواجه شدند.

قدم شاه شهیم گفت:

"امروز عملیات عمری طالبان یک عملیات ناکام، یک عملیات شکست خورده و یک عملیات که نتیجه‌اش جز پروپاگند چیزی را در قبال نداشت، بود. امروز شما ثابت ساختید که با پشتبانی بی‌دریغ مردم موفقیت از آن شماست."

این مقام وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که نیروهای امنیتی افغان بیش از گذشته تجهیز شده و توانایی مقابله با هر نوع فعالیت تروریستی دشمن را دارد.

وی گفت حضور نظامیان خارجی به عنوان مشاورین و کمک کننده‌گان نظامی با قوت‌های افغان می‌تواند تا در قسمت محو تروریزم از افغانستان مؤثر تمام شود.

قدم شاه شهیم گفت که در نشست وارسا همکاران خارجی افغانستان تعهد سپرده‌اند که تا سال ۲۰۲۰ با مصرف میلیارد ها دالر از قوت‌های نظامی این کشور حمایت کنند.

لوی دستیز وزارت دفاع به این عقیده‌است که طالبان و سایر گروه‌های هراس افگن هنوز هم در تلاش برهم زدن امنیت، ایجاد هراس در میان مردم و انجام حملات مرگبار تروریستی هستند که قوت‌های امنیتی افغان باید از انجام این گونه فعالیت‌های تخریبی جلوگیری کنند.

شهیم: طالبان و سایر گروه‌های تروریستی در تلاش برهم زدن امنیت و ایجاد هراس در بین مردم هستند.
شهیم: طالبان و سایر گروه‌های تروریستی در تلاش برهم زدن امنیت و ایجاد هراس در بین مردم هستند.

ستر درستیز وزارت دفاع همچنان افزود:

"دشمنان افغانستان لجوجانه در پی تخریب، دسایس و توطئه علیه شخصیت‌های بزرگ سیاسی، ملی، مساجد، علما و امنیت کشور هستند. تدابیر، توانمندی و قوت شما باید بیشتر از گذشته باشد."

در حالی مقامات وزارت دفاع افغانستان از بیشتر شدن توانایی‌های نیروهای امنیتی افغان در برابر مخالفین مسلح دولت یاد آور می‌شوند که به تازه‌گی بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا جهت حمایت نظامیان افغان حضور عساکرش در افغانستان را تا یک سال دیگر نیز تمدید نمود.

طالبان مسلح تا هنوز در پیوند به این اظهارات لوی درستیز افغانستان واکنش نشان نداده‌اند.

گزارش: مجیب‌الرحمن حبیب زی

XS
SM
MD
LG