لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۳۱ سنبله ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۵۵

مقام ولایت: نیروهای افغان ولسوالی خواجه غار را دوباره تصرف کردند


مسئولان محلی ولایت تخار از بازپس‌گیری ولسوالی خواجه غار ولایت تخار خبر می‌دهند.

سنت‌الله تیمور سخنگوی والی تخار به رادیو آزادی گفت که صبح امروز دوشنبه به هدف بازپس‌گیری ولسوالی خواجه غار نیروهای مشترک افغان عملیات گسترده نظامی را راه اندازی کردند که در نتیجه آن حوالی ساعت ۹ صبح امروز این ولسوالی دوباره از چنگ طالبان مسلح آزاد گردید.

آقای تیمور گفت که در این عملیات سه تن از منسوبین نیروهای امنیتی افغان کشته شده‌اند و شش تنِ دیگر شان زخم برداشته‌اند.

وی افزود که به طالبان مسلح نیز تلفات سنگین وارد شده‌است، اما در مورد ارقام دقیق آن معلومات ارائه نکرد.

سخنگوی والی تخار گفت که این ولسوالی به گونه کامل از وجود طالبان مسلح تصفیه شده‌است و هم اکنون عملیات نظامی به سوی ولسوالی دشت ارچی کندز جریان دارد و طالبان مسلح در حالی متواری شدن به طرف ولسوالی دشت ارچی اند.

قبلاً طالبان مسلح ادعا کرده‌بودند که ولسوالی خواجه غار را تصرف کرده‌اند، اما در مورد از دست دادن این ولسوالی تا حالا چیزی نگفته‌اند.

معلومات قبلی:

مسئولان محلی ولایت تخار می‌گویند که ولسوالی خواجه غار این ولایت به دست طالبان مسلح سقوط کرده‌است و هم اکنون درگیری شدید در حومه‌های شهر این ولسوالی جریان دارد.

سنت‌الله تیمور سخنگوی والی تخار به رادیو آزادی گفت که مخالفان مسلح حکومت حوالی ساعت سه شب گذشته از چندین استقامت بالای ولسوالی خواجه غار حملات تهاجمی‌شان را آغاز کردند که در نتیجه ساعت پنج صبح امروز دوشنبه این ولسوالی به دست طالبان مسلح سقوط کرد.

آقای تیمور گفت، هم اکنون به هدف باز پس‌گیری این ولسوالی عملیات نیروهای مشترک دولتی راه اندازی شده و درگیری شدید در حومه‌های شهر این ولسوالی میان نیروهای دولتی و طالبان مسلح جریان دارد.

سخنگوی والی تخار در خصوص سقوط این ولسوالی به رادیو آزادی چنین گفت:

"بلی ولسوالی خواجه غار به دست طالبان مسلح سقوط کرده و هم اکنون درگیری شدید جریان دارد و ما تلاش می‌کنیم تا این ولسوالی را دوباره از چنگ طالبان مسلح آزاد نمائیم و فعلاً در برخی قسمت‌های شهر خواجه غار نیروهای دولتی داخل شده‌اند و در این درگیری به طالبان و نیروهای دولتی تلفات وارد شده اما ارقام دقیق آن در اختیار ما نیست و فعلاً جنگ شدید جریان دارد."

قابل یاد آوریست که ولسوالی خواجه غار ولایت تخار سال گذشته در ماهِ میزان نیز به دست طالبان مسلح سقوط کرده‌بود، اما نیروهای دولتی توانستند این ولسوالی را پس از سه روز سقوط دوباره تصرف کنند.

ولسوالی خواجه غار در قسمت شمال غربی ولایت تخار موقعیت دارد و این ولسوالی با ولسوالی‌های دشت ارچی و امام صاحب ولایت کندز هم سرحد است.

قابل یاد آوریست که در یک هفته اخیر طالبان مسلح در ولایت‌های شمال‌شرقی کشور به تحرکات مسلحانه‌شان شدت بخشیده‌اند که این مسئله باشنده‌گان ولایت‌های تخار، بدخشان و کندز را سخت نگران ساخته‌است.

ذبیح‌الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان مسلح معرفی می‌کند می‌گوید که ولسوالی خواجه غار ولایت تخار به تصرف طالبان در آمده‌است.

وی ادعا دارد که در نتیجه سقوط این ولسوالی به نیروهای دولتی تلفات وارد کرده‌اند و چندین عراده وسایط نظامی را نیز گرفته‌اند.

گزارش: اجمل آرین

XS
SM
MD
LG