لینک های دستیابی پذیر

چهارشنبه ۱ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۸:۵۴

مقامات پاکستان: شربت گل در بدل ضمانت آزاد خواهد شد


شربت گل

مقامات پاکستانی می‌گویند، شربت گل یک زن افغان را که در یکی از کمپ‌های مهاجرین در پاکستان بسر می‌برد و حال زندانی است، در بدل ضمانت آزاد خواهند ساخت.

چودری نثار علی خان وزیر داخله پاکستان می‌گوید، روی قضیه شربت گل به این دلیل غور می‌شود که وی یک زن است و به این قضیه از دید بشری دیده شود.

ادارۀ تحقیقات فدرال پاکستان به روز چهارشنبه شربت گل را به این اتهام دستگیر کرد که با اسناد جعلی در آن کشور زنده‌گی می‌کند.

مقامات پاکستانی می‌گویند، در مورد شربت گل و شوهرش از دو سال به اینطرف تحقیقات نموده‌اند. به گفته مقامات شوهر شربت گل فرار کرده‌است.

چودری نثار علی خان وزیر داخلۀ پاکستان
چودری نثار علی خان وزیر داخلۀ پاکستان

وزیر داخله پاکستان می‌گوید، اگر اتهامات وارده بر شربت گل فسخ گردد، یا به افغانستان فرستاده شود و یا به وی ویزه موقتی بودباش در پاکستان داده شود، پس باید اتهامات بر آن مقامات پاکستانی هم فسخ گردند که به شربت گل اسناد جعلی داده‌اند.

بر اساس گزارش آژانس خبری فرانسه، چودری نثار علی خان وزیر داخله پاکستان گفته است، مجرمین اصلی، مقاماتی اند که به شربت گل اسناد جعلی داده‌اند و او خواهان آزادی چنین افراد نیست.

وزیر داخله پاکستان افزود، ادارۀ تحقیقات فدرال پاکستان نخست باید به طور فوری فرصت آزادی شربت گل را فراهم سازد.

مقامات پاکستانی می‌گویند، شربت گل در سال ۲۰۱۴ خواهان شناخت کارت به نام شربت بی‌بی شده بود و در شناخت کارت چشمانی دیده می‌شوند که عکاس مشهور مجلۀ نشنل جیوگرافیک تسیف مککوری در دهه هشتاد گرفته بود.

فرق تنها در این است که عکس طفولیت شربت گل چشمان یک طفل گریخته از جنگ را نشان می‌دهد و عکس دیگرش چشمان زنی خسته از مهاجرت را.

عکس طفولیت شربت گل در مجله نشنل جیوگرافیک یکی از مشهور ترین تصاویر چاپ شده در تاریخ این مجله بود که شهرت جهانی کسب کرد.

XS
SM
MD
LG