لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۳ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۵۲

کرکت بورد افغانستان توافق مسابقات ۲۰ آوره با پاکستان را رد کرد


کرکت بورد افغانستان توافق بازی بیست آوره با پاکستان را رد می‎کند.

فرید هوتک سخنگوی این اداره در صفحه فیس بوکش پیام شکر الله عاطف مشعل رئیس کرکت بورد افغانستان را نشر کرده که در آن آمده که هیچ اقدام خلاف منافع ملی کشور نخواهند کرد.

درین پیام نوشته شده که این موضوعات به شکل توافق با جانب پاکستان نهایی نشده‎است.

خواستیم تا در این مورد با مسئولین این اداره صحبت داشته باشیم، آنان حاضر به گفتگو نشدند و گفتند که فردا در یک نشست خبری موقف شان را بیان خواهند کرد.

این در حالیست که پیش از این کرکت بوردهای افغانستان و پاکستان به انجام یک رشته مسابقات ۲۰ آوره دوستانه میان تیم‌های دو کشور توافق کرده‌ بودند.

تیم کرکت پاکستان
تیم کرکت پاکستان

رئیس کرکت بورد افغانستان گفته بود که کرکت و دیگر ورزش‌ها باید از سیاست دور باشند.

این خبر با واکنش‎های تند مردم در صفحات اجتماعی رو به رو شد و این عمل اداره کرکت را خلاف منافع ملی خواندند زیرا به گفته آنان پاکستان در برابر افغانستان هیچ گاه صادق نبوده‎است.

روز شنبه مسئولین کرکت بورد افغانستان در صفحه فیس بوک شان نوشتند که شکر الله عاطف در جریان سفرش به لاهور با مقام‎های کرکت بورد پاکستان برای انکشاف کرکت هر دو کشور بر سر ۹ مورد گفتگو کرده بودند.

مورد اول این گفتگوها انجام یک رشته مسابقه‌های ۲۰ آوره دوستانه میان تیم‌های دو کشور بوده که اکنون از سوی مسېولین کرکت بورد افغانستان رد شده است.

این در حالیست که هم اکنون شماری از فعالان مدنی و هواداران کرکت در کابل یک نشست خبری را دایر کرده و خواستار لغو این توافق با پاکستان شده‎اند.

XS
SM
MD
LG