لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۵۳

دستگیری جدید پولیس امریکا در مورد قضیه برخورد محافظین اردوغان


پولیس امریکا دو تن را به ارتباط برخودی‎که بین محافظان رئیس جمهور ترکیه با اعتراض کننده‎گان به تاریخ شانزدهم ما می سال جاری میلادی در واشنگتن صورت گرفت، دستگیر کرد.

رئیس پولیس واشنگتن این برخورد را "حملهء وحشیانه" بالای مظاهره کننده‎گان صلح آمیز خوانده‎است. در جریان این برخورد یازده تن زخمی شدند.

پولیس واشنگتن می‎گوید، سنان نارین (Sinan Narin) باشندهء ویرجنیا و ایوب یلدرم(Eyup Yildirim) باشندهء نیوجرسی به اتهام شرارت و حملهء خصمانه دستگیر شده‎اند و آن‎ها در برابر محکمه قرار خواهند گرفت.

معترضین
معترضین

رسانه‎ها گزارش داده‎اند، این هر دو تن هنگامی‎که برخورد صورت گرفت، در بین تظاهر کننده‎گان بودند و قرار است در مورد بیش از ده محافظ رجب طیب اردوغان که در این برخورد دست داشتند، نیز اقامهء دعوا صورت بگیرد.

به نوشتهء مرکز خبری رادیو آزادی، دیوید هولمن (David Holman) وکیل مدافع ایوب یلدرم که در نیوجرسی در توقیف قرار دارد، گفته‎است ایوب یلدرم که یک تاجر و پدر سه طفل است و با اجتماع محل روابط نزدیک دارد به خاطر این رویداد به مرگ تهدید شده‎است.

به تاریخ شانزدهم ما می سال جاری میلادی بعد از ملاقات دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، بین محافظان رئیس جمهور ترکیه و تظاهر گننده‎گان در خارج از عمارت سفارت این کشور در واشنگتن برخورد صورت گرفت.

این خشونت در سرک‎های واشنگتن بطور شدید توسط کانگرس امریکا نکوهش شد و وزارت خارجهء امریکا گفت در امر به عدالت کشانیدن مسئولان آن متعهد است.

سفارت ترکیه این منازعهء خشونت بار را با حزب کارگران کردستان (PKK) ارتباط داده‎است که فعالیت آن در ترکیه ممنوع شده و کشورهای ایالات متحدهء امریکا و ترکیه این حزب را یک گروه تروریستی محسوب می‎کنند.

XS
SM
MD
LG