لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۶:۳۰

محمد فاضل عفیف جمشیدی یک عضو شورای ولایتی هرات ترور شد


محمد فاضل عفیف جمشیدی یک عضو شورای ولایتی هرات ظهر امروز سه شنبه «۱۶ عقرب ۱۳۹۶» همراه با یک محافظ مسلح‌اش در مرکز شهر هرات ترور شد.

مقامات پولیس در ولایت هرات می‌گویند که افراد مسلح ناشناس که سوار یک عراده موتر نوع کرولا بوده‌اند، یک عضو شورای ولایتی هرات را در مرکز شهر هرات ترور کرده‌اند.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات می‌گوید در این رویداد یک محافظ مسلح آقای عفیف جمشیدی کشته و یک تن دیگر آن زخمی شده‌است.

اقارب نزدیک به این عضو شورای ولایتی هرات از حکومت خواهان گرفتاری عاملان این قضیه هستند.

با آن که تا کنون انگیزه این رویداد مشخص نیست، اما افراد نزدیک به خانواده آقای جمشیدی تأکید دارند که او کدام خصومت را با کسی نداشته است.

از سوی هم محمد رفیق شیرزی مسئول مطبوعاتی شفاخانه حوزوی هرات می‌گوید، این عضو شورای ولایتی همراه با یک محافظ آن به صورت فوت شده به شفاخانه انتقال یافته‌است.

محمد فاضل عفیف جمشیدی عضو کمیته شکایات شورای ولایتی هرات بوده است.

او زمانی که می‌خواست از وظیفه به خانه‌اش برود در نزدیکی منزل مسکونی‌اش مورد حمله مسلحانه مردان ناشناس قرار گرفت.

قبل از این سمیع‌الدین رهین رئیس سارنوالی استیناف هرات و همچنان غلام دستگیر همایون مدیر ترافیک هرات از سوی مردان مسلح ناشناس در مرکز شهر هرات ترور شدند.

آغاز ترورهای نسبتاً سازمان یافته در ولایت هرات به پنج سال قبل برمی‌گردد.

مقامات محلی تا کنون کدام آماری را درین مورد ارائه نکرده‌اند.

اما گفته می‌شود که از آن زمان تا کنون بیش از صد تن از اقشار مختلف درین ولایت ترور شده‌اند.

بیشتر ترورها در این ولایت از سوی افراد مسلح ناشناس که سوار بر موترسایکل بوده‌اند، صورت گرفته‌است.

با آن‌که مسئولین امنیتی تا کنون مشخص نساخته اند که این‌گونه رویدادها از سوی چه حلقات در هرات صورت می‌گیرد، اما چندی قبل فضل‌الرحمن خادم مدیر اسبق تروریزم قوماندانی امنیه هرات از گرفتاری دو تبعه ایرانی به اتهام ترورها در ولایت هرات خبر داده بود.

باشنده‌گان این ولایت با انتقاد از دولت می‌گویند، اگر عاملان ترورها از سوی حکومت گرفتار و مجازات می‌شدند این رویدادها درین ولایت تکرار نمی‌گردید.

گزارش: شاه‌پور صابر

XS
SM
MD
LG