لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۰۳

هیئت وزارت دفاع به‌خاطر گفت‌وگو در مورد تخطی‌ها در سرحدات وارد پاکستان خواهد شد


بخش‌های از ولسوالی شلتن کنر هدف راکت‌های نظامیان پاکستان قرار گرفته‌است
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

بخش‌های از ولسوالی شلتن کنر هدف راکت‌های نظامیان پاکستان قرار گرفته‌است

هیئت وزارت دفاع افغانستان برای گفت‌وگو در باره راکت پراگنی‌های پاکستان و تخطی‌ها در امتداد خط دیورند، امروز پنجشنبه «۹ قوس ۱۳۹۶» وارد اسلام آباد می‌شود.

این هیئت با مقام‌های وزارت دفاع پاکستان در باره تخطی‌های آن‌کشور در امتداد خط دیورند، صحبت خواهد کرد.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با بیان این مطلب می‌گوید، این سفر یک روزه خواهد بود.

دولت وزیری
دولت وزیری

او افزود:

"امروز جنرال حصاری رییس ارکان ستردرستیز در راس یک هیئت که چند جنرال دیگر نیز همراه شان است به پاکستان می روند و با مقام های پاکستانی در مورد تخطی های که در امتداد خط صورت می‌گیرند و همچنان انداخت های که از طرف پاکستان به این طرف خط صورت می گیرد همراه شان صحبت خواهد کردند، در مسایل دیگری که در دو طرف خط صورت می گیرد نیز صحبت خواهد شد."

مسئولان امنیتی در ولایت کنر در شرق افغانستان پیش از این گفته‌اند که به دنبال راکت پراگنی‌های پاکستان، نظامیان افغان نیز دست به عمل متقابل زده اند.

جمعه گل همت قوماندان امنیه کنر هفته پیش به رسانه‌ها گفت که نظامیان افغان در عمل متقابل، چندین پوسته نظامیان پاکستان را در آن سوی خط دیورند، هدف حملات توپخانه‌ای قرار داده‌اند.

حملات نیرو های افغان بالای چندین پوسته نظامیان پاکستان
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

دولت افغانستان از چند سال به این سو ادعا می‌کند که بخش‌های سرحدی این‌کشور زیر حملات توپخانه‌ای پاکستان قرار دارد.

اما وحیدالله کلیمزی والی کنر هفته پیش به رادیو آزادی گفت، پس از عمل متقابل نظامیان افغان، حملات توپخانه‌ای پاکستان بر بخش‌های سرحدی این ولایت، کاهش یافته‌است.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که پاکستان تا هنوز به گونه رسمی مسئولیت راکت پراگنی به خاک افغانستان را بر عهده نگرفته‌است.

در همین حال فیصل سمیع نایب منشی مشرانو جرگه افغانستان می‌گوید، پاکستان هیچ گاهی به وعده‌های که به افغانستان می‌دهد، صادق نخواهد بود.

پاکستان هیچ گاهی به وعده‌های که به افغانستان می‌دهد، صادق نخواهد بود.

اما وی از سفر هیئت وزارت دفاع به پاکستان برای حل مشکلات میان دو کشور، استقبال می‌کند.

اوا فزود:

"همان طوری که جنرال نیکلسن هم در صحبت‌هایش گفت که پاکستان هنوز هم از تروریزم حمایت می‌کند و هنوز هم برای ما مشکل ایجاد می‌کند، به هر صورت من زیاد خوشبین نیستم ولی بالاخره به خاطر حل این مشکل و برای سپردن شکایت به جانب پاکستان، ما طرفدار رفتن این هیئت هستیم."

وزارت دفاع افغانستان نیز در باره نتایج احتمالی سفر رئیس ارکان ستر درستیز این وزارت به پاکستان به گونه واضح ابراز خوشبینی نمی‌کند.

به گفته دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع، پاکستان بارها وعدۀ همکاری با افغانستان را کرده‌است، اما به گفته وی، تا هنوز به وعده‌هایش درین باره عمل نکرده‌است.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG