لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۳۸

خالد موحد: ۷۳ تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر دستگیر شدند


آرشیف

۷۳ تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در ماه جدی سال روان بازداشت و جهت تحقیقات بیشتر به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر سپرده شدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به روز چهارشنبه به رادیو آزادی گفت، در میان این ۷۳ تن، دو مؤظف خدمات عامه، سه تن خانم و یک تبعه ایرانی شامل اند.

از نزد آنان دو کیلو گرام هروئین، ۱۰ کیلو گرام تریاک، ۵۰ کیلو گرام چرس، ۵۰ لیتر مشروبات الکولی و ۵۵ کیلو گرام مواد کیمیاوی به دست آمده‌است.

آقای موحد می‌گوید که در ماه جدی بالای برخی از مظنونین قاچاق مواد مخدر نیز از سوی محاکم حکم صادر شد.

وی افزود:

"سارنوالی مرکز عدلی و قضایی ۴۳ قضیه را به محکمه ابتدائیه، ۴۷ قضیه را به محکمه استیناف و ۱۸ قضیه را به دیوان امنیت عامه ستره محکمه جهت فیصله ارسال کرده‌است. از جانب محکمه ابتدایی، ۵۸ تن به‌شمول ۱۱ تن از کارمندان خدمات عامه، شش خانم و یک تبعه ایرانی محکوم به مجازات شدند. همین‎گونه، (۲۷) تن از سوی محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی به حبس الی ۲۰ سال محکوم به مجازات شدند."

قابل یادآوریست که ۲۴ عراده وسایط نقلیه، ده‎ها سیت تیلیفون موبايل و مقدار پول نقد نیز در جریان کشف مواد مخدر و بازداشت قاچاقبران به دست نیروهای امنیتی افتاده و از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به د افغانستان بانک مصادره شده‎است.

XS
SM
MD
LG