لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۱۲

با گذشت ۱۳ روز حکومت جزئیات بررسی چگونگی حمله بر انترکانتیننتال را نمی‌دهد


با گذشت ۱۳ روز از حمله بر هوتل انترکانتیننتال تا هنوز نهادهای امنیتی به‌خصوص وزارت داخله نمی‎خواهند در باره جزئیات چگونگی بررسی‎های شان در پیوند به این رویداد معلومات دهند.

رئیس کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه می‎گوید، عدم ارائه معلومات دقیق از اجراأت نهادهای امنیتی در خصوص رویدادهای اخیر اعتبار حکومت را نسبت به مردم کاهش می‎دهد.

میرداد نجرابی روز پنج‌شنبه «۱۱ دلو ۱۳۹۶» در صحبت با رادیو آزادی گفت، حکومت باید از نتیجۀ بررسی‎ها در پیوند به رویدادهای اخیر به‌خصوص حمله بر هوتل انترکانتیننتال مردم را در جریان قرار دهد.

کابل
کابل

نجرابی می‎گوید:

"یقیناً اعتبار حکومت نسبت به ندادن معلومات دقیق به‌خصوص از اجراأت پولیس و نهادهای امنیتی این خودش اعتبار مردم را نسبت به عملکرد حکومت کمتر می‎سازد و بی‌باوری‎ها را نیز نسبت به حکومت افزایش می‎دهد."

این در حالیست که ۱۳ روز از حمله مهاجمان مربوط به گروه طالبان به هوتل انترکانتیننتال می‎گذرد، اما تا هنوز خبرنگاران اجازۀ این را پیدا نکرده‎اند تا از داخل این هوتل گزارش تهیه کنند.

در این رویداد بر اساس گزارش نهادهای امنیتی دست کم ۲۲ تن به‌شمول شماری از شهروندان خارجی کشته شده‎اند.

هرچند حکومت پیش از این گفته‎است که این رویداد بررسی خواهد شد، اما تا هنوز وزارت داخله و دیگر نهادهای مربوط در باره پیشرفت و چگونگی این بررسی‎ها چیزی نگفته‎اند.

روز پنج‌شنبه هرچند تماس رادیو آزادی با نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله وصل شد، اما وی در این باره صحبت نکرد.

هوتل انترکانتیننتال بعد از حمله
هوتل انترکانتیننتال بعد از حمله
  • اما دلیل شریک نکردن معلومات از جزئیات چگونگی و پیشرفت بررسی‎ها در باره رویداد کانتیننتال چیست؟

نجیب امان رئیس مبارزه با تروریزم وزارت داخله در این باره می‎گوید:

"به قوت کار ما پیش می‎رود، به‌گونه مشترک ریاست امنیت ملی و اداره ما کار می‎کنند، به محض رسیدن نتایج حتماً شما را در جریان می‎گذاریم. دلیل که نمی‎توانم بیشتر معلومات دهم بحث محرمیت موضوع است."

از سوی دیگر مجیب خلوتگر رئیس نهاد حمایت کنندۀ رسانه‎های آزاد افغانستان «نی» می‎گوید، عدم ارائه معلومات در باره این حمله و رویدادهای دیگر به رسانه‎ها، سبب شده که بازار شایعه در میان مردم بیشتر گرم شود.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG