لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۳۵

امریکا چرا بالای جنگجویان طرفدار حکومت سوریه حمله کرد؟


نیروهای امریکایی دیروز حملات هوایی و زمینی را بالای جنگجویان طرفدار حکومت سوریه انجام دادند.

این حمله چرا صورت گرفت، آیا در مورد آن به جانب روسیه اطلاع داده شده بود؟

آیا در این حمله به نیروهای روسی هم تلفات رسیده‎است؟

پنتاگون یا وزارت دفاع ایالات متحده امریکا می‎گوید، این حملات در انتقام و در پاسخ به حملات جنگجویان طرفدار حکومت سوریه بر جنگجویانی صورت گرفت که ایتلاف به رهبری امریکا از آن‎ها حمایت می‎کند.

به گفته ایتلاف به رهبری امریکا، هفتم فبروری زمانی‎که پایگاه نیروهای دموکراتیک سوریه مورد حمله قرار گرفت، مشاوران این ایتلاف در آن پایگاه بودند.

نیروهای سوری
نیروهای سوری

حمله نیروهای ایتلاف به رهبری امریکا به خاطر آن صورت گرفته‎است تا جنگجویان طرفدار رژیم سوریه از آن منطقه به عقب رانده شوند.

پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا می‎گوید، در مورد این حملات گسترده هوایی و زمینی بالای جنگجویان طرفدار رژیم سوریه به جانب روسیه اطلاع داده شده بود.

دانا وایت (Dana White) سخنگوی وزارت دفاع امریکا در مورد این‎که آیا در بین ده‎ها تنی که در نتیجه حمله نیروهای ایتلاف به رهبری امریکا کشته شدند، نظامیان و یا عساکر اجیر روسی شامل اند، از اظهار نظر خودداری کرده، هشتم فبروری گفت:

"نیروهای طرفدار رژیم سوریه که توسط قوای توپچی، تانک‎ها و سیستم‎های متعدد پرتاب راکت و هاوان حمایت می‎شدند در ترکیب کندک‎ها حمله را آغاز کردند. نیروهای دموکراتیک سوریه به حمایت قوای ایتلاف، تهاجم کننده‎گان را با نیروهای هوایی و توپچی هدف قرار دادند، مشاوران امریکایی همراه با نیروهای دموکراتیک بودند و این حرکت در دفاع خودی صورت گرفته‎است."

سوریه
سوریه

رسانه‎های سوریه هشتم فبروری تائید کردند که در نتیجه حمله نیروهای امریکایی بر مواضع جنگجویان طرفدار حکومت این کشور ده‎ها تن کشته شدند.

یک مقام امریکایی دیروز گفت، بعد از آنکه نیروهای زمینی طرفدار حکومت سوریه بالای پایگاه نیروهای دموکراتیک سوریه که ایتلاف به رهبری امریکا از آن‎ها حمایت می‎کند، حمله کردند، نیروهای هوایی و زمینی ایتلاف حمله متقابل را انجام داده، بیش از صد جنگجوی طرفدار حکومت سوریه را به قتل رسانیدند.

این مقام امریکایی که از افشای نامش خودداری کرده، گفته‎است، نیروهای طرفدار رژیم سوریه که تعداد آن‎ها به حدود پنجصد تن می‎رسید، بالای نیروهای دموکراتیک سوریه با استفاده از تانک‎ها، قوای توپچی، هاوان و راکت حمله کردند.

زمانی‎که این حمله صورت گرفت، مشاوران امریکایی نیز با نیروهای دموکراتیک سوریه بودند.

به گفته این مقام، در نتیجه این حمله به نیروهای امریکایی تلفات نرسیده‎است.

XS
SM
MD
LG