لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۴۶

یک دختر کوچک افغان در ایران مورد تجاوز جنسی قرار گرفت و بعداً به قتل رسید


روز جمعه در شهر مشهد ایران در خانه داوود علی زاده مراسم ماتم دختر شش ساله وی ندا علی زاده برگزار شده بود. آقای علی زاده در یک تماس تلیفونی با رادیو آزادی تأیید کرد که دخترش قربانی یک جنایت شده‌است.

طبق گزارش‌ها ندای کوچک ده روز قبل صبح زود به دنبال نان به نانوایی رفته بود و در راه یک مرد که پدر سه کودک است او را به خانه خود برده و بعد از تجاوز جنسی به قتل رسانده‌است.

سید نور الله راغی قونسل افغانستان در مشهد در صحبت با رادیو آزادی این خبر را تأیید نمود و گفت که بخاطر قتل نامبرده یک متهم دستگیر شده‌است.

وی گفت:

" چنین جنایتی در حق این طفل صورت گرفته، جنایتکار کسی‌که جنایت را انجام داده اعترافاتی داشته به پولیس. واقعاً یک جنایت خیلی شدید و سنگین بود."

آقای راغی می‌گوید، بر ندا علی زاده مردی تجاوز کرده که به مواد مخدر معتاد است و در همسایه‌گی خانه این دختر بود و باش دارد.

قونسل افغانستان هم‌چنان تأیید می‌کند که این طفل در وقت برگشت بخانه با خشونت جنسی روبه‌رو شده و بعد بقتل رسیده‌است.

قونسل افغانستان در مشهد می‌گوید، امیدوار است قضیه متهم به زودترین فرصت به محکمه سپرده شود.

وی افزود:

"امیدوار هستیم که به زودی قضیه و دوسیه وی به محکمه راجع شود، انشاالله منتظر هستیم که خیلی زود حکم محکمه در مورد این شخص صادر شود."

ندا علی زاده اولین مهاجر افغان نیست که در ایران بر وی تجاوز جنسی صورت گرفته و بعد کشته می‌شود.

یک قضیه شبیه این در ۲۲ حمل سال ۱۳۹۵ هم رخداده بود. در آن وقت یک دختر دیگر افغان بنام ستایش قریشی که شش سال عمر داشت در منطقه ورامین در نزدیکی تهران قربانی تجاوز جنسی شده و بعداً به قتل رسیده و قاتل بالای جسد وی تیزاب پاشیده بود.

یک جوان بنام امیر حسین که آن وقت ۱۷ ساله بود و گفته می‌شد که در نزدیکی خانه ستایش زنده‌گی می‌کند به ارتباط این قضیه بازداشت و در جنوری سال ۲۰۱۷ اعدام شد.

تخمین می‌شود که در حدود دو میلیون مهاجر افغان در ایران بسر می‌برند و در این کشور در مورد رفتار نامناسب با مهاجرین افغان گزارش‌های زیاد نشر می‌شوند که با در نظر داشت آن می‌توان گفت شاید ندا و ستایش یگانه قربانیان افغان‌های مهاجر در این کشور نباشند و بسیار موارد دیگر هم باشد که بخاطر محدودیت بر رسانه‌ها قضایای آن‌ها به نشر نرسیده‌است.

XS
SM
MD
LG