لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۶:۵۷

نگرانی‌ها از احتمال آغاز موج دوم ویروس کرونا در اسپانیا


اسپانیا

در حالی‌که شمار مصاب شدگان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۶ میلیون تن و تعداد قربانیان آن به بیش از ۶۴۵ هزار نفر رسیده‌است، مقام‌ها در اسپانیا نگرانی‌شان را از احتمال آغاز موج دوم این ویروس همه‌گیر در این کشور ابراز کرده و در بعضی نقاط معروف توریستی قرنطین مجدد را وضع کرده‌اند.

بریتانیا اسپانیا را دوباره در لیست محلات ناامن قرار داده‌است. ناروی، بلجیم و فرانسه نیز اقداماتی را در بخش سفرهای اتباع‌شان به اسپانیا و از اسپانیا اتخاد نموده‌‌اند.

کلب‌های شبانه، بارها و سواحل که از محبوب‌ترین محلات تابستانی اسپانیا اند، بار دیگر با وضع محدودیت‌ها و قرنطین بعد از آن مواجه شده‌اند که موارد جدید از ویروس کرونا در این محلات گزارش شده‌است.

شماری از کشورهای اروپایی از اتباع‌شان خواسته اند به اسپانیا سفر نکنند.

با کاهش محدودیت‌ها گشت‌وگذار در مراحل تفریحی اسپانیا افزایش یافت.
با کاهش محدودیت‌ها گشت‌وگذار در مراحل تفریحی اسپانیا افزایش یافت.

در مناطق شمالشرقی کاتالونیا و اراگون سه محل محبوب توریستی موقعیت دارند که از درک ویروس کرونا نگران کننده خوانده شده‌اند. این موضوع منتج به آن شده که مقامات در بارسلونا، بخش‌های از لییدا و زاراگوزا که درست یک ماه پیش حالات در آن عادی شده بود، دوباره قرنطین نموده و محدودیت در آن‌ها وضع کنند.

بریتانیا سر از دیروز اسپانیا را دوباره در لیست محلات غیر امن قرار داده و اعلان کرد کسانی‌که از اسپانیا میایند باید ۱۴ روز در قرنطین بمانند.

توی یک شرکت بزرگ توریستی بریتانیا دیروز اعلان کرد تمام پروازهای تفریحی به اسپانیا را تا نهم اگست لغو کرده‌است.

ارانچا گونزالیز لایا
ارانچا گونزالیز لایا

این اقدامات بریتانیا منتج به عکس‌العمل اسپانیا شده و ارانچا گونزالیز لایا وزیر خارجه اسپانیا دیروز گفت: "اسپانیا امن است، برای اسپانوی‌ها امن است، برای توریست‌ها نیز امن است. ما مشغول دیالوگ با حکومت‌های اروپا هستیم تا این پیغامی از آرامش و مسئولیت را برسانند. این کار را با حکومت بریتانیا نیز می‌کنیم که تازه محدودیت‌های را در برابر اسپانیا وضع کرده‌است."

اقدامات بریتانیا باوجود آن اتخاذ شده که وزیر ترانسپورت این کشور خودش برای رخصتی به اسپانیا رفته است و اعلان اخیر بریتانیا همه کسانی را که از اسپانیا به بریتانیا میایند، غافل‌گیر کرده‌است.

ناروی نیز از آن‌هاییکه از شبه جزیرۀ ایبیریا (مناطق جنوبی اسپانیا و پرتگال) برمی‌گردند خواسته است ده روز در قرنطین باشند.

فرانسه و بلجیم هم از اتباع‌شان که پلان سفر به بارسلونا و بعضی مناطق دیگر اسپانیا را دارند خواسته اند پلان‌شان را تغییر دهند.

این اقدامات بعد از آن اتخاذ شد که اسپانیا به روز پنجشنبه و جمعه از تشخیص روزانه بیش از ۹۰۰ قضیۀ تازۀ کرونا خبر داد. مقامات هشدار دادند، اسپانیا که قبل از تحت کنترول در آوردن وضعیت حد اقل ۲۸،۴۰۰ قربانی داد، شاید با آغاز موج دوم کرونا مواجه است.

مردم در اسپانیا فاصله‌های جسمی را رعایت می‌کنند.
مردم در اسپانیا فاصله‌های جسمی را رعایت می‌کنند.

۲،۶ میلیون تن در اسپانیا مشغول کار در صنعت توریزم اند و این صنعت ۱۲ درصد فعالیت‌های اقتصادی اسپانیا را تشکیل می‌دهد. متضرر شدن صنعت توریزم در اسپانیا ضربۀ شدیدی است بر اقتصاد این کشور.

قابل ذکر است که بر اساس ارقام ارائه شدۀ پوهنتون جانز هاپکنز امریکا، تا ناوقت دیشب شمار مصاب شدگان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۶ میلیون تن و تعداد قربانیان آن به بیش از ۶۴۵ هزار تن می‌رسید.

XS
SM
MD
LG