لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۷ دلو ۱۴۰۱ کابل ۰۳:۳۷

سرمنشی سازمان ملل از مناطق سیلاب‌زده در پاکستان دیدن می‌کند


سرمنشی ملل متحد انتونو گوتیرش

پاکستان از جامعه جهانی خواهان کمکهای بشری شده است زیرا این کشور با سیلابهای شدید دست به گریبان میباشد. تلفات سیلاب ها در پاکستان از ۱۲۰۰ نفر گذشته است.

در پاسخ به این درخواست٬ سازمان ملل متحد می گوید که کمکهای بشری را به مناطق سیلاب زده پاکستان می رساند و سرمنشی ملل متحد انتونو گوتیرش در تویتر خود نوشته است که در همین هفته برای ابراز همبستگی با مردم سیلاب زده پاکستان به اینکشور سفر می‌کند.

سازمانهای امداد رسان بین المللی می گویند که بیش از ۳۳ میلیون نفر در پاکستان از سیلاب ها متاثر شده اند و شش عشاریه ۴ میلیون نفر به کمکهای عاجل نیاز دارند.

تعداد تلفات سیلاب در پاکستان به ۱۲۶۵ نفر رسیده و در حدود شش هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

سیلاب ها در پاکستان خسارات فراوانی به مردم وارد کرده است
سیلاب ها در پاکستان خسارات فراوانی به مردم وارد کرده است

مسوءل بنیاد خیریه ادهی در بلوچستان ، فیصل ادهی روز جمعه در کراچی گفت که سیلاب ها تمام پاکستان را متاثر ساخته است . او افزود :

«من حس می کنیم که در مدت بسیار کوتاه قحطی حکمفرما خواهد شد و اولین آثار آنرا مشاهده می کنم. زیر ا مردم ده ها روز است که گرسنه مانده اند. با وصف تمام تلاشها ما هنوز هم به ۹۰ درصد مناطق سیلاب زده دسترسی نداریم . این یک حالت خطرناک است . کمبود مواد خوراکی دیده میشود و من به چشم خود بسته های گندم را شناور در آب دیدم. در هر منطقه هزاران تُن گندم نابود شده .»

سازمان های امداد رسان: بیش از ۳۳ میلیون نفر در پاکستان از سیلاب ها متاثر شده اند و شش عشاریه ۴ میلیون نفر به کمکهای عاجل نیاز دارند.

در منطقه بحرین در ولایت خیبر پختونخواه پل ها و سرکها تخریب شده و مردم برای بدست آوردن مواد خوراکی باید هفت تا هشت کیلومتر پیاده بروند.

مقامات پاکستان می گویند که ۴۴۱ طفل در بین قربانیان سیلاب شامل اند و صندوق حمایت از اطفال ملل متحد یونیسیف هشدار داده است که بسیار اطفال دیگر به تهدید ابتلا به امراض گوناگون ناشی از سیلاب رو به رو میباشند.

در حدود ۳۰ طیاره حامل کمکهای بشری به پاکستان رسیده از جمله ۹ پرواز از امارات متحده عرب و همچنان ازبکستان، چین ، ترکمنستان ، اردن و قطر . علاوه بر آن قطار کمک بشری ترکیه هم به اینجا رسیده است.

در این مورد وزارت خارجه پاکستان معلومات داده . یک طیاره حامل کمکهای بشری فرانسه به روز شنبه سوم سپتامبر به اسلام آباد فرود آمد.

قوماندانی قوای مرکز وزارت دفاع امریکا گفته است که یک تیم بررسی را به پاکستان میفرستد تا ببینند که وزارت دفاع امریکا در رساندن کمکهای بشری به سیلاب زده گان پاکستان چه کمک های فراهم کرده میتواند.

XS
SM
MD
LG